KOŚCIÓŁ JUBILEUSZOWY

2015/2016

ROK DUSZPASTERSKI

2015/2016

W związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski, propozycja programu duszpasterskiego na lata 2013 - 2017 skoncentrowana jest wokół sakramentu chrztu świętego. Wspomnienie i świętowanie tego wydarzenia staje się okazją do pogłębienia życia w łasce chrztu świętego. Program pragnie podjąć zaproszenie do nowej ewangelizacji.
Cele:
a.      Ewangelizacyjny – pogłębienie osobistej więzi z Jezusem Chrystusem poprzez pogłębione poznanie, pełniejsze pokochanie i wierniejsze naśladowanie.
b.      Inicjacyjny – uświadomienie i podjęcie łaski sakramentów inicjacji, przede wszystkim chrztu świętego.
c.      Formacyjny – kształtowanie postaw duchowych i moralnych zgodnych z wyznawaną wiarą: zaangażowanie w życie Kościoła, świadectwo życia chrześcijańskiego.
d.      Społeczny – wraz ze świętowaniem 1050. Rocznicy Chrztu Polski, pełniejsze uświadomienie i podjęcie odpowiedzialności za kształtowanie w duchu wiary życia rodzinnego, społecznego, zawodowego.

Rok 2013/14

Rok 2014/15

Rok 2015/16

Rok 2016/17

Tematyka:

Głoszenie Kerygmatu

Nawrócenie – czas oczyszczenia i oświecenia

Chrzest – nowe życie

Świadectwo – misja

Hasło:

Wierzę w Syna Bożego

Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię

Nowe życie w Chrystusie

Idźcie i głoście

Symbol:

Świeca – Światło

Krzyż

Woda, biała szata

Olej – namaszczenie

Piatek. Swieto sw. Katarzyny Sienenskiej, dziewicy i doktora Kosciola.