Dzisiaj jest

poniedziałek,
17 czerwca 2024

(169. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
25952351

Wyszukiwanie

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 09.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa we środę o 16.45 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla wszystkich ministrantów we środę po nabożeństwie czerwcowym;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po nabożeństwie czerwcowym.

 3. W tym tygodniu zakończy się rok szkolny. Nie zapomnijmy podziękować za ten czas Panu Bogu. Z okazji zakończenia roku szkolnego odbędą się Msze święte:

  1. dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych we czwartek o godz. 09.00;

  2. dla Szkoły Podstawowej nr 1 w piątek o godz. 08.00;

  3. dla Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 09.00.

 4. Kolejny Wieczór Chwały rozpocznie się w przyszłą sobotę Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.

 5. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga i również w tym czasie katolika obowiązuje udział we Mszy św.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.872 zł.

 9. W minionym tygodniu zakończyły się prace związane z konserwacją i renowacją ścian pod kopułą. Koszt wyniósł 845 tys. zł, z czego 500 tys. stanowi dotacja z tzw. „Polskiego Ładu”, a 345 tys. - wkład własny parafii. Prace jeszcze nie są zapłacone. Brakuje około 100 tys. zł. Jeśli ktoś chciałby złożyć dodatkową ofiarę na ten cel, może to uczynić gotówką lub przelewem na konto parafii.

 10. Dziś po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 15.00 będzie można kupić od ministrantów ciasto upieczone przez ich mamy. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w dni powszednie za wyjątkiem czwartku po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00. 

 2. We czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się we czwartek o godz. 20.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym .

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  2. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 17.00 w bazylice;

  3. dla rodziców dzieci z kl. II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. we środę o godz. 19.00 w bazylice;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po nabożeństwie czerwcowym.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Zapisy na egzamin przed bierzmowaniem będą możliwe tylko do 14 czerwca. Prosimy, aby rodzice młodzieży, która w tym roku ma przyjąć bierzmowanie dopilnowali, by ich dzieci zapisały się na egzamin.

 6. Organizatorzy festynu na rzecz pomocy choremu Kacprowi zapraszają we wtorek w godz. 11.00 – 21.00 do Parku Baba.

 7. Prosimy, aby dzieci korzystające z toalety przy biurze parafialnym nie wychodziły z kościoła same, lecz aby przyprowadzali je dorośli opiekunowie.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 15.00 będzie można kupić od ministrantów ciasto upieczone przez ich mamy. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marian Bidermann i Wanda Graczyk z Zielenia, Zygmunt Toboła z ul. 1 Maja oraz Marek Gotowała z ul. Kopernika. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje Eucharystyczne przy bazylice w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, a w dni powszednie po Mszy św. o 18.00.

 3. We czwartek, na zakończenie Oktawy, procesja zatrzyma się przy czterech ołtarzach. Na zakończenie uroczystości tradycyjne poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

 4. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Będziemy dziękować Bogu za miłość objawioną w przebitym sercu Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja Eucharystyczna do ołtarza przed bazyliką.

 5. Zachęcamy do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała i uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci o 15.00, dla młodzieży i starszych od godz. 17.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

 8. W najbliższy piątek z racji Uroczystości nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. Z dniem 1 lipca ks. Łukasz Jaworski po pięcioletniej posłudze w naszej parafii rozpocznie posługiwanie w parafii pw. św. Floriana w Żninie. Ks. Łukasza pożegnamy w niedzielę 30 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 10. Od 1 lipca wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Mateusz Stróżewski, dotychczasowy wikariusz w Zagórowie.

 11. Mieszkający i posługujący od roku w naszej parafii ks. Marcin Korybalski, notariusz Kurii Metropolitalnej, z dniem 24 czerwca został mianowany dodatkowo dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Tam też zamieszka, ale nadal będzie pomagał w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 12. Intencje Żywego Różańca na czerwiec są w kaplicy św. Faustyny.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 14. Z okazji Dnia Dziękczynienia przy wyjściu można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum wdzięczności narodu polskiego za odzyskanie niepodległości.

 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 16. W minionym tygodniu zmarł śp. Witold Buzała z ul. Dąbrowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

30.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe które będą sprawowane dzisiaj o godz. 18.00 i jutro po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w najbliższą niedzielę  o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastąpi udział w samej procesji.

 4. Świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie przedłużamy na kolejne dni, czyli na tzw. oktawę (osiem dni). Procesje Eucharystyczne w tym czasie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 5. Ks. Prymas udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek przypadający oktawie Bożego Ciała.

 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała i przez oktawę.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00 we kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30. Chorych nawiedzimy od godz. 08.30.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Miejski w Trzemesznie zaprasza i zachęca do wzięcia udziału w nabożeństwach przed obrazem Chrystusa Miłosiernego, który nawiedza ośrodki stowarzyszeniowe w całej Polsce w celu ożywienia i przybliżenia kultu Miłosierdzia Bożego:

  1. dzisiaj (w niedzielę) o godz.14,45 – koronka do Miłosierdzia Bożego

  2. w poniedziałek 27 maja o godz.15.00 – koronka i Msza św.

  3. we wtorek o godz.15.00 – koronka, a potem zapalenie znicza przy tablicy bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w 43 rocznicę śmierci.

 3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna, która przejdzie ul. Św. Jana, wokół Placu Kilińskiego i ul. Św. Jana powróci do bazyliki. Ołtarze będą ustawione przy Urzędzie Stanu Cywilnego, przy aptece na Pl. Kilińskiego, przy Restauracji Czeremcha i przy bazylice. Niech udział w niej będzie naszym uczczeniem Pana Jezusa obecnego w Eucharystii oraz świadectwem wiary. W Boże Ciało obowiązuje udział we Mszy św., którego nie zastąpi uczestnictwo w samej procesji. Pierwsza Msza z uroczystości będzie we środę o godz. 18.00.

 4. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała i przez oktawę. Próba we wtorek o godz. 17.00 przed bazyliką.

 5. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów odbędzie się we środę po nabożeństwie majowym.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Na najbliższy piątek przypadający w oktawie Bożego Ciała Ks. Prymas udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00 we kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30. Chorych nawiedzimy od godz. 08.30.

 9. Ks. Adam organizuje rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się w piątek, 31 maja. Więcej informacji na plakacie. Zapisy z wpłatą 15 zł do jutra w kaplicy.

 10. Wyjazd osób zapisanych na spotkanie młodych na Lednicy w sobotę o godz. 08.00. Dziś ostatni dzień zapisów.

 11. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 12. W Boże Ciało o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów do Ostrowitego.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można kupić od ministrantów i lektorów ciasto upieczone przez ich mamy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Mieczysław Andrzejewski z Wymysłowa, Franciszek Przybyła z ul. Wiśniowej i Władysława Adamska z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. Jutro, w drugi dzień tzw. „Zielonych Świąt”, przypada święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św., które będą sprawowane w bazylice o godz.: 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  2. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o 09.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

  4. dla ministrantów młodszych i kandydatów we środę o 15.30 w domku przy plebanii;

  5. oazowe dla młodzieży w piątek po nabożeństwie majowym w domku przy plebanii.

 4. Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę do Świnic Warckich w piątek o godz. 07.30 spod bazyliki.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. W piątek po nabożeństwie majowym zapraszamy na krótki koncert organowy w wykonaniu trzemesznianina Leszka Kosińskiego – lekarza i organisty.

 7. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę w sobotę o godz. 04.30 sprzed bazyliki. Powrót ok. 22.00.

 8. Na kolejny Wieczór Chwały zapraszamy w sobotę po wieczornej po Mszy św.

 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jeśli jeszcze ktoś nie dopełnił tego obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, może to uczynić codziennie przed każdą Mszą św.

 10. Msza św. z okazji Rocznicy I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci z klas IV i ich rodzin we czwartek o godz. 16.45.

 11. Ks. Adam organizuje rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się 31 maja. Więcej informacji na plakacie. Zapisy z wpłatą 15 zł do 27 maja w kaplicy.

 12. Wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy odbędzie się 1 czerwca. Koszt udziału: 70 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 13. Są dwa miejsca na wrześniową pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medjugorie). Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 14. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 11.430 zł.

 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Jutro wyjątkowo nabożeństwo majowe w łączności z nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00.

 2. Jutro, 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Mszę św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Początek o godz. 11.00. Pomóżmy osobom chorym i starszym w dotarciu do kościoła.

 3. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy jutro o godz. 20.00.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wszystkich ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 18.00;

  2. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii św. w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 7. Spowiedź dla dzieci oraz dla ich rodzin w sobotę o godz. 09.30.

 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Wielkanocny.

 9. Zespół Szkół w Bielicach zaprasza na majówkę, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Informacje na plakacie.

 10. Ks. Adam organizuje rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się 31 maja. Więcej informacji na plakacie. Zapisy z wpłatą 15 zł do 27 maja w kaplicy.

 11. Wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy odbędzie się 1 czerwca. Koszt udziału: 70 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 12. Są dwa miejsca na wrześniową pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medjugorie). Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Witkowski z pl. św. Wojciecha, Julian Baranowski z Zielenia, Władysława Drozd z Ostrowitego, Gabriela Komisarek z ul. Osiedlowej i Piotr Sadecki z ul. Chrobrego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych we środę o godz. 18.00;

  2. dla ministrantów starszych we czwartek o 18.00;

  3. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym

 3. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ze Szkoły w Trzemżalu przystąpią do I Komunii św. w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Spowiedź dla dzieci oraz dla ich rodzin w sobotę o godz. 08.45.

 5. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 6. Tych, którzy ofiary za intencje mszalne przekazują przelewem bankowym, prosimy, aby w tytule wpłaty wpisywali dni i godziny zarezerwowanych Mszy św.

 7. Ks. Adam organizuje rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się 31 maja. Więcej informacji na plakacie. Zapisy z wpłatą 15 zł do 27 maja w kaplicy.

 8. Wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy odbędzie się 1 czerwca. Koszt udziału: 70 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. Osoby zainteresowane pieszą pielgrzymką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 6 sierpnia proszone są o kontakt z ks. Adamem.

 10. Są dwa miejsca na wrześniową pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medjugorie). Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 11. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Hilary Kasprowicz z Wymysłowa i Zenon Olkiewicz z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We środę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe będą sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 2. Msza odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu 1 maja o godz. 11.00.

 3. 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte jak w niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału.

 4. W piątek z racji uroczystości nie będzie obowiązywał post.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź:

   • dla dzieci we czwartek o godz. 15.00;

   • dla młodzieży i starszych o 17.15

  2. modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa majowego;

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00;

  4. Msza św. ku czci Niepkalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. odwiedziny chorych w sobotę od godz. 08.30.

 6. Spotkanie wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30 w kaplicy św. Faustyny.

 7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek. W pilnych sprawach można kontaktować się telefonicznie.

 8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 9. Po remoncie uruchamiamy kaplicę przedpogrzebową. Tak jak wcześniej, pogrzeby będą rozpoczynały się od modlitw przy trumnie w kaplicy. Pogrzeby z urną rozpoczynać będziemy w bazylice.

 10. Ks. Adam organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Koszt udziału: 70 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 11. Zwolniły się dwa miejsca na wrześniową pielgrzymkę na Bałkany (m.in. do Medjugorie). Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 12. W kościele pw. bł. Jolenty w Gnieźnie (na Arkuszewie) odbywa się wieczysta (całodobowa) adoracja Najśw. Sakramentu. Poszukiwane są osoby, które chciałyby zapisać się na cotygodniową godzinną osobistą adorację Pana Jezusa. Chętni przy wyjściu z bazyliki mogą wziąć folder z informacją o adoracji i formularz zgłoszeniowy.

 13. Przy wyjściu można nabyć podwójny świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 15 zł z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień maja.

 14. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na materialne wsparcie kleryków naszej Archidiecezji. Zebraliśmy 2057 zł.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Mirosław Pietras z Trzemżala i Czesław Sobucki z Miat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły nr 2 i Szkoły w Trzemżalu we środę o godz. 17.00;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły nr 1 w piątek o godz. 17.00;

  3. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 18.00;

  4. dla ministrantów młodszych we środę o 18.00;

  5. dla ministrantów starszych we czwartek o godz. 18.00 (rozpoczęcie Mszą św.)

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Na kolejny wieczór chwały zapraszamy do bazyliki w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Zbiórka uczestników pieszej pielgrzymki młodzieży do Gniezna w sobotę o godz. 07.00 przed bazyliką.

 5. W sobotę i niedzielę, 27 i 28 kwietnia odbędą się w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, które rozpoczną się nieszporami w katedrze w sobotę o godz. 19.30. Następnie relikwie św. Wojciecha będą przeniesione w procesji do kościoła św. Michała, gdzie odbędzie się nocne czuwanie. W niedzielę o 09.15 rozpocznie się procesja z relikwiami z kościoła św. Michała na plac św. Wojciecha przy katedrze, gdzie o godz. 10.00 będzie sprawowana suma odpustowa pod przewodnictwem Abp. Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Uroczystości zakończą niedzielne nieszpory sprawowane w katedrze o godz. 16.00. Po nabożeństwie tradycyjne błogosławieństwo dzieci. Zachęcamy do udziału.

 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 7. Przy wyjściu można wziąć obrazek z modlitwą o powołania kapłańskie. Niech ta modlitwa będzie naszą odpowiedzią na prośbę samego Chrystusa: „Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje”.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.811 zł.

 9. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na materialne wsparcie kleryków naszej Archidiecezji.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp. Jan Kamiński z ul. Staszica i Urszula Stróżniak z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku ze strony parafii

  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla kandydatów na ministrantów we środę o 15.00;

  4. dla pozostałych ministrantów we czwartek o godz. 18.00 (rozpoczęcie Mszą św.)

  5. oaza dla młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św.

 2. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły nr 1 w sobotę o godz. 09.00. Prosimy, aby dzieci przyszły z rodzicami.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Wyjazd dla osób zapisanych na jednodniowe rekolekcje w Koszalinie w sobotę o godz. 04.30. Koszt udziału z dojazdem: 145 zł.

 5. Ks. Łukasz organizuje pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w dniach: 27 – 28 kwietnia. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 7. Przy wyjściu można wziąć karteczkę z cytatem z Pisma św. jako słowem, które Bóg dziś kieruje do nas.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 9. W minionym tygodniu zmarł śp. Zenon Bejenka z Zielenia. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.45.

 2. Jutro (w poniedziałek) będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku na 8 kwietnia. Jest dzień, w którym świętujemy poczęcie Chrystusa w łonie Najśw. Maryi Panny oraz Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 18.00.

 3. Gdy ostatnio wzmagają się żądania, by zalegalizować zabijanie dzieci poczętych, zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy polegającej na codziennej osobistej modlitwie dziesiątką różańca za konkretne dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone.

 4. Adoracja przygotowująca do podjęcia Duchowej Adopcji odbędzie się w kaplicy św. Faustyny w poniedziałek o godz. 17.00.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych i kandydatów we środę o 15.30 w domku przy plebanii;

  2. dla ministrantów starszych we środę o godz. 18.30;

  3. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Ks. Łukasz organizuje pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w dniach: 27 – 28 kwietnia. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

 7. Intencje Żywego Różańca na kwiecień są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 10. W tym tygodniu w bazylice pod kopułą zostanie ustawione rusztowanie i rozpoczną się prace konserwatorskie związane z restauracją ścian naprzeciw prezbiterium z figurami dwóch Ewangelistów.

 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Pilarowski z ul. Różanej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

01.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św. Msze będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny o godz. 6.30 i 7.00 oraz w bazylice o 18.00.

 2. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.

 3. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

 5. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ze Szkoły w Trzemżalu odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia o godz. 13.00.

 6. Ukazał się album relacjonujący nawiedzenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej przez Matkę Bożą Częstochowską, który zawiera wiele zdjęć z każdej parafii. Istnieje możliwość jego nabycia. Cena: 180 zł. Album można zobaczyć w kaplicy św. Faustyny.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia Bożej miłości płynącej z krzyża oraz odwagi do walki z wszelkim złem. Skoro Bóg zwyciężył, to i my z nim możemy zwyciężyć. Otwórzmy drzwi Chrystusowi. Niech to nowe Zmartwychwstanie obudzi w nas nowego człowieka.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie kompozycji kwiatowych, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50 z wyjątkiem piątku, kiedy godz o 15.00 Koronka rozpocznie adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Faustyny.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania we czwartek po Mszy św o godz. 18.00;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  3. dodatkowa Msza św w piątek o 16.00;

  4. różaniec ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny;

  5. odwiedziny chorych w sobotę od godz. 08.30.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 6. W minionym tygodniu zmarli śp.: Sylwester Bociek z ul. Mickiewicza i Maria Jankowska z ul. 1 Maja. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

 2. Na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Anonymus z Poznania zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30.

 3. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku z racji Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia. Tego dnia również odbędzie się podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 4. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30 i 07.00 w kaplicy, o 18.00 w bazylice.

 5. Próba chóru parafialnego we środę o godz. 18.45 w bazylice.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we środę o 19.30, we czwartek o 17.30, w piątek po Drodze Krzyżowej i w sobotę o 11.15.

 7. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

 • Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszej bazylice rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

 • Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań - o 09.30. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. - o 10.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego - o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi zespół Voce di Dio. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

 • Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Nie będzie święcenia potraw w domach. Święconka na wioskach według następującego Porządku: Rudki pod altaną o godz. 9.15, Wymysłowo świetlica o 9.30, Niewolno świetlica o 10.00, Cytrynowo świetlica o 09.00, Lubiń świetlica o 09.20, Miaty świetlica o 9.00, Popielewo świetlica o 9.30, Bieślin przy krzyżu o 10.00.

 • Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o g. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

 1. Składka z Wielkiego Piątku będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na cele parafialne.

 2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

 4. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

 5. Są wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie, która odbędzie się w dniach: 17 – 21 sierpnia. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 6. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. W minionym tygodniu zmarł śp. Zdzisław Calów z ul. 22 Stycznia. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 18.30.

 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowaw piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych o godz. 19.30

  2. Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 3. Drogę Krzyżową, rozpoczynającą się w piątek o godz. 19.30 w bazylice, odprawiać będziemy na ulicach Trzemeszna. Przejdziemy ulicami: Mickiewicza, Dąbrowskiego, Placem św. Wojciecha, Toruńską, 22 Stycznia, Kościuszki, Św. Jana i Placem Kosmowskiego z powrotem do bazyliki. Zapraszamy do udziału

 4. Zadbajmy o to, by do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotować się duchowo i obchodzić je w zjednoczeniu z Jezusem Zmartwychwstałym. W tym celu zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, która odbędzie się w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą sobotę, 23 marca w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30; 17.15 – 18.45. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ nie będzie takiej możliwości.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  2. Stowarzyszenia Civitas Christiana we wtorek o 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla ministrantów młodszych i kandydatów we czwartek o 16.30 w domku przy plebanii;

  4. dla ministrantów starszych i lektorów we czwartek o godz. 18.00;

  5. dla lektorów w sobotę o godz. 13.00;

  6. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w kaplicy św. Faustyny.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Artystyczny Zespół Świerszcze zaprasza na koncert wiosenny, który odbędzie się w hali OSiR w sobotę o godz. 18.00.

 8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej upamiętniająca uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 10.00 procesja z palmami na placu przy bazylice. Zarówno w sobotę podczas przedpołudniowej spowiedzi jak i przed każdą Mszą niedzielną przy wejściu do bazyliki będzie można nabyć palmy przygotowane przez ministrantów i lektorów. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę liturgicznej służby ołtarza.

 9. W Niedzielę Palmową zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Zespołu Muztki Dawnej Anonymus z Poznania. Początek w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć Przewodnik Katolicki.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9972,65 zł

 12. Dziś przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania.

 13. Dziś przy bazylice odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 14. W minionym tygodniu zmarł śp. Roman Kowalski z ul. Zielonej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś rozpoczyna dwutygodniową praktykę w naszej parafii kleryk Eryk Daniel z IV roku seminarium. Życzymy mu, aby był to dobry czas w przygotowaniu do prezbiteratu.

 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowaw piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 3. Z okazji kolejnej rocznicy wyruszenia gimnazjalistów trzemeszeńskich do Powstania Styczniowego, zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00 sprawowaną w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Po Mszy św. uczniowie Zespołu Szkół zapraszają na wieczornicę, która odbędzie się w szkolnej auli.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  3. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek o godz. 17.15 w bazylice;

  4. dla ministrantów młodszych i kandydatów we czwartek o 16.00 w domku przy plebanii;

  5. dla ministrantów starszych i lektorów we czwartek o godz. 18.30;

  6. oazowe dla młodzieży w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

  7. próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej w kaplicy św. Faustyny.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Od 16 marca wraz z całym Kościołem w Polsce podejmiemy nowennę w intencji naszej Ojczyzny – o zgodę narodową, wzajemny szacunek, poszanowanie najwyższych wartości i o wiarę dla młodego pokolenia Polaków. W tych intencjach będziemy modlić się od soboty podczas wszystkich Mszy świętych.

 7. Z powodu braku odpowiedniej ilości chętnych, wyjazd na Drogę Krzyżową do Pakości nie odbędzie się.

 8. Wyjazd osób zapisanych na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę o godz. 10.30 spod bazyliki.

 9. Kolejny Wieczór Chwały rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.30.

 10. W dniach: 15-17 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw – warsztaty budowania komunikacji i relacji. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje na stronie parafii.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć Przewodnik Katolicki.

 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje w naszej parafii.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania.

 14. W przyszłą niedzielę przy bazylice odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Helena Szwrc-Träger z Rudek, Małgorzata Dubert z ul. Chrobrego i Roman Kowalski z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowaw piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 18.30 w bazylice;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

  3. próba chóru parafialnego w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w kaplicy św. Faustyny.

 3. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się w poniedziałek o 14.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: nabożeństwo z modlitwą o powołania po wieczornej Mszy św.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 20.00. Zapisy do środy.

 7. Organizujemy wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową na Kalwarię Pakoską w piątek, 15 marca. Wyjazd o godz. 7.45, powrót około godz. 12.30. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. Ks. Łukasz organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 16 marca. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie, która odbędzie się w dniach: 17 – 21 sierpnia. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 10. Ks. Rafał Jarosiewicz organizuje wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji jednodniowe rekolekcje pod hasłem Dziękczynienie za zbawienie, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie w sobotę, 20 kwietnia. Koszt udziału wraz z obiadem: 25 zł plus koszt dojazdu autokarem z Trzemeszna. Zainteresowani mogą zapisywać się w kaplicy św. Faustyny.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć Przewodnik Katolicki.

 12. Intencje Żywego Różańca na marzec są w kaplicy św. Faustyny.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc dla misjonarzy. Zebraliśmy 1906 zł i 10 euro.

 14. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 15. Dziś po Mszy św. członkowie Zakonu św. Łazarza rozprowadzają kalendarze-cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza. Teraz krótko opowiedzą o tym dziele.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowaw piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania zgodnie z grafikiem ze strony parafii;

  2. dla kandydatów na ministrantów i dla ministrantów młodszych we wtorek o 18.30;

  3. dla ministrantów starszych we środę o 18.30;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

  5. próba chóru parafialnego w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w kaplicy św. Faustyny.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

  5. chorych nawiedzimy od godz. 08.30 – będzie to ostatnia wizyta przed świętami.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. 8 marca odbędzie się nocna droga krzyżowa obrzeżami Trzemeszna. Będą dwie trasy. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 6. Ks. Łukasz organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 16 marca. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 7. Ks. Rafał Jarosiewicz organizuje wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji jednodniowe rekolekcje pod hasłem Dziękczynienie za zbawienie, które odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie w sobotę, 20 kwietnia. Koszt udziału wraz z obiadem: 25 zł plus koszt dojazdu autokarem z Trzemeszna. Zainteresowani mogą zapisywać się w kaplicy św. Faustyny.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie, która odbędzie się w dniach: 17 – 21 sierpnia. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień marca.

 10. Dziś przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc dla misjonarzy.

 11. W przyszłą sobotę i niedzielę członkowie Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Włodzimierz Popielarz z Rudek, Adela Przybylska z ul. Chrobrego i Wojciech Niklaus z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowaw piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie w domku przy plebanii:

  1. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 15.00

  2. dla ministrantów młodszych we wtorek o 16.00

  3. dla ministrantów starszych we wtorek o 18.30

  4. dla lektorów w piątek po Drodze Krzyżowej

  5. próba chóru parafialnego w piątek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny.

 3. Msza św. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa we wtorek o 16.45 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Wyjazd do Gniezna osób zapisanych na dzień skupienia Żywego Różańca w sobotę o godz. 08.45 sprzed bazyliki. Koszt: 16 zł.

 6. 8 marca odbędzie się nocna droga krzyżowa obrzeżami Trzemeszna. W tym roku będą dwie trasy. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie, która odbędzie się w dniach: 17 – 21 sierpnia. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9613,02 zł.

 10. Bóg zapłać za ofiary składane w Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy. Na ten cel zebraliśmy 1534,50 zł.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc dla misjonarzy.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Alojzy Walczak z ul. M. Konopnickiej i Wojciech Przybysz z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚRODA POPIELCOWA

14.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Zapraszamy do udziału w kolejnych dniach rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne we czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną.

 2. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 3. Noc modlitwy o błogosławieństwo dla Polski będzie miała miejsce z 16 na 17 lutego (piątek / sobota) w godz.: 21.00 – 01.00 w kościele pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie przy ul. Elizy Orzeszkowej. Modlitwa będzie odbywała się w tym samym czasie w wielu kościołach w Polsce.

 4. Dziś przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Chorych. Ze względu na niską temperaturę w bazylice, w naszej parafii Mszę św. w intencji chorych z sakramentem namaszczenia zorganizujemy 13 maja.

 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

 3. W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

 4. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. dr Hubert Wiśniewski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Nauki rekolekcyjne we środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a we czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

 5. Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 7. Katecheza dla narzeczonych rozpocznie się dziś w Trzemesznie w kaplicy św. Faustyny o godz. 16.30.

 8. Przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych, które zakończyły edukację szkolną, a jeszcze nie przystąpiły do tego sakramentu, rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 18 lutego w parafii Archikatedralnej w Gnieźnie po Mszy św, o godz. 18.00.

 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 10. 8 marca odbędzie się nocna droga krzyżowa obrzeżami Trzemeszna. W tym roku będą dwie trasy. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie, która odbędzie się w dniach: 17 – 21 sierpnia. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 14. W Środę Popielcową przy wyjściu z bazyliki będzie można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

 15. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że nie zwalniają one z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zygfryd Maćkowiak z ul. Kopernika i Teresa Toczkowska z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za zainteresowanie życiem naszej parafii i za złożone ofiary.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

  2. dla kandydatów na ministrantów we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. dla ministrantów młodszych we środę po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 5. W kaplicy są do odbioru intencje Żywego Różańca na luty.

 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W piątek, 2lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze święte z poświęceniem świec o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 2. Poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci przyjdą z rodzicami.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów w piątek po Mszy wieczornej w kaplicy św. Faustyny.

 6. We czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej. Tego dnia podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej przez Ks. Prymasa, do katedry gnieźnieńskiej będą wprowadzone relikwie bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zebraliśmy 2386,50 zł.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lutego.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Dorota Jankowska z ul. Konopnickiej, Grzegorz Hernacki z ul. Modrakowej i Halina Zubczyńska z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Na kolejny Wieczór Chwały zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.30.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Przypominamy, że w czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie można zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze w godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 4. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9554 zł.

 5. Dziś z okazji Niedzieli Biblijnej przy wyjściu można wziąć karteczkę z cytatem z Pisma św. Niech to będzie słowo dla nas na kolejny tydzień życia.

 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom pochodzącym z naszej Archidiecezji.

 7. W minionym tygodniu zmarli śp.: Janusz Beśka z Popielewa i Zbigniew Bronś z Wymysłowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 16.00. w domku przy plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Na kolejny Wieczór Chwały zapraszamy w przyszłą niedzielę, 21 stycznia po Mszy św. o godz. 18.30.

 4. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze w godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 5. Dziś po Mszy św. od przedstawiciela Wydawnictwa św. Pawła będzie można nabyć książeczkę z Ewangelią, rozważaniem i modlitwą na każdy dzień 2024 roku. Posłuchajmy przedstawiciela Wydawnictwa...

 6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z bazyliki będzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom pochodzącym z naszej Archidiecezji.

 9. W minionym tygodniu zmarła śp. Eugenia Janik z Zielenia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, jednak zgodnie z tradycją, do Święta Ofiarowania Pańskiego, a więc do 2 lutego, będzie w kościele żłóbek i będziemy śpiewać kolędy.

 2. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Vox Anima z Witkowa, który odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00.

 3. Kolejny wykład ks. prof. Macieja Olczyka o pielgzrymkach św. Jana Pawłą II do Ojczyzny odbędzie się w najbliższą środę, 10 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Zapisy na wyjazd u p. Katarzyny Witkowskiej Wyjazd spod bazyliki o godz. 18.20. Wykład jest otwarty, można udać się do Gniezna we własnym zakresie.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zapraszają na spotkanie opłatkowe w piątek 12 stycznia. O godz. 16.00 spotkanie w auli szkoły; o 18.00 w bazylice będzie odprawiona Msza św. w intencji wychowanków i profesorów szkoły.

 6. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze w godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 7. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. od przedstawiciela Wydawnictwa św. Pawła będzie można nabyć książeczkę z Ewangelią, rozważaniem i modlitwą na każdy dzień 2024 roku.

 8. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Kulczyński z ul. Mieszka I. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Niech nasze serca będą wypełnione Bożym pokojem, abyśmy potrafili wprowadzać pokój tam, gdzie panuje niezgoda i zawiść. Niech nas Bóg błogosławi i strzeże przed wszelkim złem.

 

 1. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełkach wyruszy spod bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie Placem Kosmowskiego do żywej szopki, w której pojawią się tego dnia zwierzęta. Prosimy, by na Orszak Trzech Króli wszystkie dzieci przyszły przebrane: dziewczynki za anioły, a chłopcy za pasterzy.

 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. od ministrantów będzie można nabyć przygotowane przez nich kredę i kadzidło. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 3. Msza św. w piątek o 18.00 będzie już z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

 4. Na spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych zapraszamy 6 stycznia o godz. 16.00 do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Podczas spotkania odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego zespołu Voce di Dio.

 5. Koncert kolęd w wykonaniu chóru Vox anima z Witkowa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00.

 6. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o kontakt.

 7. Trwają zapisy na sierpniową pielgrzymkę na Podkarpacie i wrześniową na Bałkany. Bliższe informacje w kaplicy św. Faustyny.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś (w niedzielę) Msze niedzielne będą sprawowane do godz. 15.00 włącznie. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30 będzie już Mszą z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która przypada 1 stycznia i zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii.

 2. 31 grudnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy do udziału w nabożeństwie, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za miniony rok i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

 3. 1 stycznia Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 07.00, której nie będzie.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. nabożeństwo w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  3. dodatkowa Msza św. o 16.00.

 5. W styczniu nie ma odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 7. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełkach wyruszy spod bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie Placem Kosmowskiego do żywej szopki, w której pojawią się tego dnia zwierzęta. Prosimy, by na Orszak Trzech Króli wszystkie dzieci przyszły przebrane: dziewczynki za anioły, a chłopcy za pasterzy.

 8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. od ministrantów będzie można nabyć przygotowane przez nich kredę i kadzidło. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 9. Msza św. w piątek o 18.00 będzie już z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

 10. Na spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych zapraszamy 6 stycznia o godz. 16.00 do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Podczas spotkania odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego zespołu Voce di Dio.

 11. Koncert kolęd w wykonaniu chóru Vox anima z Witkowa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00.

 12. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o kontakt.

 13. W minionym tygodniu zmarł śp. Zygmunt Peno ul. Kalinowej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

26.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku o godz. 15.45. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu.

 2. Jutro rozpoczniemy kolędę, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i przy wejściu do bazyliki.

 3. Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin wizyty duszpasterskiej, prosimy o umówienie się na inny czas.

 4. Ks. Proboszcz na piątek przypadający w Oktawie Bożego Narodzenia udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych Parafianom i przebywającym na terenie parafii.

 5. W niedzielę, 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny i ostatni dzień roku. Msza wieczorna będzie już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, przypadającej 1 stycznia. Po tej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne z okazji zakończenia roku, w którym podziękujemy Bogu za miniony czas i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

 6. Przypominamy, że spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Chóru Parafialnego, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00.

 7. W tym tygodniu w piątek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

 8. Trwają zapisy na pielgrzymki na Podkarpacie i na Bałkany. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Pan Jezus narodzony dla nas w Betlejem błogosławił i obdarzał Bożą radością. Niech święta Jego Narodzenia będą pełne miłości i pokoju. Czerpmy od Niego łaski, których udziela obficie we wspólnocie Kościoła. Niech nasza wspólnota parafialna będzie rodziną, w której można doświadczyć Bożej miłości. Prośmy też Jezusa, dawcę pokoju, by ustała straszna wojna w Ziemi Świętej, w Ukrainie i w innych miejscach na świecie.

 

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości.

 2. Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką.

 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 4. Jutro Święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego.

 5. W drugi dzień świąt zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku o godz. 15.45. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu.

 6. W niedzielę, 31 grudnia przypada Święto Św. Rodziny. Msze niedzielne będą sprawowane jak w każdą niedzielę do godz. 15.00 włącznie. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30 będzie już Mszą z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która przypada 1 stycznia i zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii.

 7. 31 grudnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy do udziału w nabożeństwie, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za miniony rok i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

 8. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o kontakt.

 9. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

 

4 NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy świętych o godz. 10.00 i 11.30 będzie można zabrać do domu ogień betlejemski, który przyniosą harcerze. W tym celu należy przynieść do kościoła znicz.

 2. Dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia; nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 18.30.

 3. Wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie zapomnijmy, aby rozpocząć ją od przeczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.

 4. Uroczysta Pasterka w bazylice o godz. 23.00

 5. Bezpośrednio po Pasterce poświęcenie i inauguracja żywej szopki przed bazyliką. Żywe zwierzęta będą w szopce po Pasterce oraz oraz 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy naszym Parafianom za ustawienie szopki i za użyczenie zwierząt, a młodzieży i starszym za ofiarną pomoc przy tworzeniu Żłóbka.

 6. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 7. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 8. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla Parafian potrzebujących wsparcia. Było ich 105. Bóg zapłać także pomocnikom św. Mikołaja, którzy dostarczyli paczki pod właściwy adres. Niech Pan Bóg wynagrodzi te gesty chrześcijańskiego miłosierdzia.

 9. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej, chóru parafialnego oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed dwoma tygodniami na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ze4braliśmy 1357,48 zł.

 11. Przed drzwiami do zakrystii można nabywać poświęcone opłatki.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię na każdy dzień stycznia z rozważaniami i modlitwami.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Grzegorz Liberkowski z ul. Działkowej, Barbara Busse z Zielenia, Henryk Lewandowski z ul. Różanej, Joanna Kos z Rudek, Witold Lewandowski z ul. 22 Stycznia oraz Monika Pietraszewska z ul. Mickiewicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Adwencie zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która w tym tygodniu będzie sprawowana od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek ostatnie Roraty o 6.15. Po roratach w piątek dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie w domku przy plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Za tydzień 4. Niedziela Adwentu. Ponieważ tego dnia przypada wigilia Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy świętych o godz. 15.00 i 18.30.

 4. Uroczysta Pasterka o godz. 23.00.

 5. Pasterka jest już Mszą z Uroczystości Bożego Narodzenia i nie można jej potraktować jak Mszy niedzielnej. A zatem w niedzielę przedpołudniem lub w sobotę wieczorem należy uczestniczyć we Mszy św.

 6. Ogień betlejemski przyniosą harcerze w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. Jego płomień będzie można zabrać do domu po Mszach św. o 10.00 i 11.30. W tym celu należy przynieść ze sobą znicz.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 08.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

  4. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w bazylice.

 8. Przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 9. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla wymagających wsparcia parafian oraz tym, którzy dostarczają je do adresatów.

 10. 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska, czyli kolęda, która odbywać się będzie w tradycyjnej formie. Jej plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ może on ulec zmianie, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy po niedzieli będzie wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 11. Na sierpień planowana jest pielgrzymka na Podkarpacie. W programie m.in. Święty Krzyż, sanktuarium Rodziny Ulmów w Markowej, Przeworsk, Łańcut, Iwonicz Zdrój. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 12. We wrześniu odbędzie się samolotowa pielgrzymka na Bałkany. W programie Medjugorie, Mostar, Sarajewo, Dubrownik i dwudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9212 zł 25 gr.

 14. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 15. Dziś przy wyjściu z bazyliki od ministrantów można nabyć pierniki świąteczne upieczone przez ich mamy. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogdan Gollus z Niewolna, Aurelia Marcinkowska-Wałdowska z Zielenia i Aleksandra Nowak z Placu Kilińskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Adwencie zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która w tym tygodniu będzie sprawowana od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 6.15. Po roratach w piątek dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie w domku przy plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Tegoroczny adwent jest bardzo krótki, ponieważ wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, która będzie 4. Niedzielą Adwentu. Aby duchowo przygotować się do świąt, już dziś zaplanujmy przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 grudnia w godz. 10.00 – 12.00, 15.30 – 16.30, 17.15 – 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na później, gdyż w kolejnych dniach nie będzie już takiej możliwości.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 16.00 w kaplicy św. Faustyny

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek po roratach w domku przy plebanii;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I według grafiku na stronie parafii;

  4. dla ministrantów młodszych i kandydatów we środę po roratach;

  5. dla ministrantów starszych we środę o godz. 18.45;

  6. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  7. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w kaplicy św. Faustyny.

 5. Przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 6. Zapraszamy do udziału w akcji paczka świąteczna, w ramach której przygotujemy paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, oraz upominkami dla wymagających wsparcia parafian. W kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z anonimową informacją o adresatach paczki oraz numer, który w widoczny sposób należy umieścić na paczce. Paczki prosimy dostarczyć na plebanię w dniach: 6 – 14 grudnia. Prosimy, aby paczki nie były zbyt ciężkie (lepiej zrobić dwie lżejsze niż jedną ciężką).

 7. Planowana na przyszły rok pielgrzymka do Ziemi Świętej nie odbędzie się z powodu toczącej się tam wojny.

 8. Na sierpień planowana jest pielgrzymka na Podkarpacie. W programie m.in. Święty Krzyż, sanktuarium Rodziny Ulmów w Markowej, Przeworsk, Łańcut, Iwonicz Zdrój. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. We wrześniu odbędzie się samolotowa pielgrzymka na Bałkany. W programie Medjugorie, Mostar, Kravica, Sarajewo, Dubrownik i dwudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Informacje i zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 12. Za tydzień po Mszach świętych ministranci będą sprzedawać pierniki świąteczne upieczone przez ich mamy. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Krzysztof Lieske z ul. Mieszka I, Andrzej Jankowski z Zielenia Kazimierz Kaczor i Jadwiga Kwiatkowska z ul. 22 Stycznia. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. 4 grudnia przypada rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiej ikony. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu Darii Wójcik – sopran i Remigiusza Kuźmińskiego – tenor. Koncert odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 15.00. Podczas koncertu będą wyświetlane na ekranie zdjęcia z nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

 2. W Adwencie zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która w tym tygodniu będzie sprawowana od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Dzieci przyjdą z lampionami.

 3. Wyjazd do Gniezna osób zapisanych na Mszę w intencji powołań we czwartek o godz. 16.15. Prosimy o wpłatę 35 zł. za dojazd i kolację. Na tę Mszę św. można też udać się indywidualnie. Osoby, które przyjadą do Gniezna prywatnie, a chcą skorzystać z kolacji, prosimy o zgłoszenie i wpłatę 25 zł.

 4. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas wieczornej Mszy św. poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Na kolejny "Wieczór Chwały" zapraszamy w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek po roratach w domku przy plebanii;

  2. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I według grafiku na stronie parafii;

  3. dla ministrantów młodszych i kandydatów we wtorek po roratach;

  4. dla ministrantów starszych we wtorek o godz. 19.00;

  5. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  6. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 9. Zapraszamy do udziału w akcji "paczka świąteczna", w ramach której przygotujemy paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, oraz upominkami dla wymagających wsparcia parafian. W kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z anonimową informacją o adresatach paczki oraz numer, który w widoczny sposób należy umieścić na paczce. Paczki prosimy dostarczyć na plebanię w dniach: 6 – 14 grudnia. Prosimy, aby paczki nie były zbyt ciężkie (lepiej zrobić dwie lżejsze niż jedną ciężką).

 10. Intencje Żywego Różańca na grudzień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 11. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Dziś w godz. 08.00 – 12.30 przed bazyliką odbywa się się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Szewczyk z Zielenia i Kazimierz Kaczor z ul. 22 Stycznia. Pogrzeb ojca ks. Karola odbędzie się we czwartek o godz. 11.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość rozpoczyna ostatni tydzień roku kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, który nie tylko poprzedza Boże Narodzenie, ale przypomina, że całe ziemskie życie człowieka jest adwentem, czyli oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa.

 2. We środę, 29 listopada przypada Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki. Tego dnia zapraszamy do udziału we Mszy św., aby podziękować Panu Bogu za naszą parafialną świątynię i za wspólnotę Kościoła. Msze święte jak w dni powszednie.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

  1. spowiedź w piątek: dla dzieci o 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja do 08.30;

  4. chorych i starszych odwiedzimy w sobotę od 08.30; będzie to ostatnia wizyta u chorych przed Bożym Narodzeniem, prosimy zgłosić tych, których nie odwiedzamy każdego miesiąca.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. uczęszczających do Szkoły nr 1 we środę o godz. 17.00 w bazylice;

  3. dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po Mszy wieczornej;

  4. dla ministrantów młodszych i kandydatów we czwartek o godz. 18.45;

  5. dla pozostałych ministrantów we czwartek o 19.45 w domku przy plebanii;

  6. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  7. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. 4 grudnia minie rok od niezwykłego wydarzenia w naszej parafii, którym było nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiej ikony. Z tej okazji zapraszamy na koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu Darii Wójcik – sopran i Remigiusza Kuźmińskiego – tenor. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 grudnia po Mszy św. o godz. 15.00. Podczas koncertu będą wyświetlane na ekranie zdjęcia z nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

 7. Osoby zapisane na wyjazd do Gniezna w dniu 7 grudnia na Mszę w intencji powołań proszone są o wpłatę 35 zł (koszt obejmuje dojazd i ciepłą kolację).

 8. Od dziś w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Zebraliśmy 1212 zł.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię na każdy dzień grudnia oraz kalendarz – cegiełkę w cenie 50 zł na Hospicjum Perinatalne opiekujące się rodzicami oczekującymi narodzin chorego dziecka, które będą musieli pożegnać.

 11. W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 12. W minionym tygodniu zmarły śp.: Katarzyna Ciszak z ul. Siennej i Krystyna Król z ul. Piastowskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższy czwartek, 23 listopada przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 11.00 w bazylice. Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie będzie można adorować w kaplicy św. Faustyny do godz. 17.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w bazylice zakończy adorację.

  Znajdźmy choć chwilę czasu na modlitwę przy Chrystusie Eucharystycznym, zadbajmy o to, by tego dnia nie był sam.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 9.15 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. uczęszczających do Szkoły nr 2 i do Szkoły w Trzemżalu we środę o godz. 17.00 w bazylice;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

  4. dla kandydatów na ministrantów we środę o godz. 19.00 i w sobotę o 15.00;

  5. dla pozostałych ministrantów w piątek o 16.00 w domku przy plebanii;

  6. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  7. próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o 17.00 w domku przy plebanii.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów oraz poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 5. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

 6. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne.

 7. Trwają zapisy na wyjazd do Gniezna na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, która odbędzie się w katedrze we czwartek, 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusem. Chętnych prosimy o zapisy w kaplicy św. Faustyny do czwartku włącznie.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.081,91 zł.

 9. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz – cegiełkę w cenie 50 zł na Hospicjum Perinatalne opiekujące się rodzicami oczekującymi narodzin chorego dziecka, które będą musieli pożegnać.

 10. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogusław Cieślicki z Mijanowa, Jarosław Jankowski z ul. Piastowskiej i Józef Kowalczyk z ul. Źródełko. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 18 listopada.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 18.45 w domku przy plebanii;

  2. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. Wyjazd osób zapisanych na wykład ks. prof. Macieja Olczyka we środę o godz. 18.20.

 6. 18 listopada odbędzie się pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium bł. Karoliny w Dąbrówce koło Mogilna. Zapisy do poniedziałku u ks. Łukasza.

 7. Trwają zapisy na wyjazd do Gniezna na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, która odbędzie się w katedrze we czwartek, 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusem. Chętnych prosimy o zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na seminarium duchowne. Zebraliśmy 987 zł.

 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz – cegiełkę w cenie 50 zł na Hospicjum Perinatalne opiekujące się rodzicami oczekującymi narodzin chorego dziecka, które będą musieli pożegnać.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Waldemar Pierowski z ul. Piastowskiej, Henryk Przybylski z ul. Kasztanowej i Ewa Lewandowska z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.

 2. Różaniec z wymieniankami za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek wymienianki za zmarłych kapłanów, siostry i braci zakonnych.

 3. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 18 listopada.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku na stronie parafii;

  2. dla kandydatów na ministrantów we środę o godz. 19.15 w domku przy plebanii;

  3. dla pozostałych ministrantów we środę o godz. 20.00;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego we czwartek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. W sobotę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie sprawowana o godz. 11.00. Po Mszy św. przejście na cmentarz, składanie kwiatów i modlitwa za tych, którzy walczyli o wolność.

 7. W sobotę przed Mszą o 11.00 oraz o 18.00 będzie można kupić od ministrantów rogale pieczone przez ich mamy. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 8. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych.

 9. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę do Górki Klasztornej w poniedziałek o 7.45.

 10. Zapisy na wyjazd do Gniezna na kolejny wykład ks. prof. Macieja Olczyka, który odbędzie się 15 listopada, po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. 18 listopada odbędzie się pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium bł. Karoliny w Dąbrówce koło Mogilna. Zapisy przyjmuje ks. Łukasz.

 12. Trwają zapisy na wyjazd do Gniezna na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, która odbędzie się w katedrze we czwartek, 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusami. Chętnych prosimy o zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 13. Jeszcze do piątku można przynosić pieluchy i konserwy spożywcze dla mieszkańców domu opieki w Smotryczu na Ukrainie. Potrzebne są pieluchy dla osób starszych w rozmiarach M i L. Zakupione pieluchy i konserwy prosimy przynosić do biura parafialnego lub po Mszach św. do zakrystii.

 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz złożyć do skarbonki ofiarę na seminarium duchowne.

 15. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Adam Piersa z ul. 22 Stycznia, Grzegorz Starosta z ul. Bolesława Chrobrego, Janina Rokicka z ul. Bolesława Prusa, Sylwester Dobek z ul. Piastowskiej i Aleksander van Brenk z Ostrowitego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Dzisiaj nie będzie Mszy o 15.00 i 18.30.

 2. Jutro, we czwartek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych odbywających pokutę w czyśćcu. Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.W Dzień Zaduszny biuro parafialne będzie nieczynne.

 3. W sobotę, 4 listopada, po Mszy wieczornej zapraszamy na Zaduszki muzyczne, przygotowane przez parafialny zespół muzyczny, w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku i za wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

 4. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.

 5. Wymienianki jednorazowe prosimy przynosić do 3 listopada. Będą czytane podczas różańca po wieczornej Mszy św. w Dzień Zaduszny oraz od poniedziałku do czwartku przyszłego tygodnia; we czwartek 9 listopada wymienianki za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne.

 6. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 18 listopada.

 7. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 2003 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym lub przelewem na konto.

 8. Przypominamy o istnieniu strony internetowej naszego cmentarza z mapą, wyszukiwarką grobów i zdjęciami mogił. W celu aktualizacji zdjęć, prosimy, aby dysponenci grobów, którzy chcieliby zmienić zdjęcie lub dodać zdjęcie nowego grobu, przekazywali je w formie elektronicznej na adres podany na stronie internetowej parafii. W wyszukiwarce strony cmentarza jest też możliwość zgłaszania błędów.

 9. Prosimy o korzystanie z pojemników na odpady segregowane, ustawionych na cmentarzu.

 10. Przypominamy o prośbie pochodzącej z naszej parafii siostry Milena, która pracuje w domu pomocy w Smotryczu na Ukrainie. Siostra prosi o pieluchy i konserwy spożywcze dla podopiecznych. Potrzebne są pieluchy dla osób starszych w rozmiarach M i L. Zakupione pieluchy i konserwy prosimy przynosić do 10 listopada do biura parafialnego lub po Mszach św. do zakrystii. Do tej pory nie zebraliśmy większej ilości tych produktów. Dlatego ponawiamy naszą zachętę, by pomóc chorym i starszym, którzy cierpią nie tylko z powodu wieku i chorób, ale też z powodu wojny, jaka toczy się w ich kraju.

 11. Intencje Żywego Różańca na listopad są w kaplicy św. Faustyny.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 18.00, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek o godz. 17.15.

 2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Noc Świętych, która rozpocznie się we wtorek o godz. 19.30. Prosimy, aby dzieci przyszły przebrane za świętych. Podczas spotkania zostanie przedstawiona przez młodzież oazową inscenizacja ukazująca błogosławioną Rodzinę Ulmów. Po przedstawieniu i modlitwie zaprosimy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół.

 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w którą czcimy Pana Boga za wstawiennictwem tych, którzy cieszą się zbawieniem i przypominamy sobie o naszym powołaniu do świętości. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w bazylice o godz. 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian oraz za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o 15.00 i 18.30. Msza św. 31 października o 18.00 będzie z Uroczystości.

 4. Od 31 października do 2 listopada obowiązuje zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza od wjazdu z Pl. Kosmowskiego (Aleja Ks. Marcelego Kowalskiego), gdzie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wyjazdem ulicą Wiosny Ludów. Będą dodatkowe miejsca parkingowe: na boisku Zespołu Szkół i na terenie warsztatów szkolnych przy ul. Kard. Wyszyńskiego. Dodatkowe parkingi otwarte będą w dniach: 28 – 29 października oraz 31 października – 1 listopada br. w godz. 7.00 – 17.00.

 5. Msze święte w Dzień Zaduszny o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania kapłańskie we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. nabożeństwo ku czci Naśjw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, adoracja do 08.30;

  4. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30;

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I dzisiaj o godz. 16.00 w bazylice;

  2. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 15.00 w domku przy plebanii;

  3. dla pozostałych ministrantów we wtorek o godz. 16.00;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii.

 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 9. Na Zaduszki z modlitwą za zmarłych w minionym roku zapraszamy w sobotę o godz. 19.00.

 10. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych.

 11. We wszystkie czwartki w katedrze gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. W kolejne czwartki w modlitwie uczestniczą wierni z poszczególnych dekanatów naszej Archidiecezji. Dekanatowi trzemeszeńskiemu przypadł dzień 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusami. Chętnych prosimy o zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 12. Pochodząca z naszej parafii siostra Milena, która pracuje w domu pomocy w Smotryczu na Ukrainie, prosi o pieluchy i konserwy spożywcze dla podopiecznych. Potrzebne są pieluchy dla osób starszych w rozmiarach M i L. Zakupione pieluchy i konserwy prosimy przynosić do 10 listopada do biura parafialnego lub po Mszach św. do zakrystii.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe za zmarłych czytane podczas różańca w pierwszych dniach listopada. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne prosimy zapisać na oddzielnych kartkach.

 14. W minionym tygodniu zmarły śp.: Helena Rachel z Trzemżala i Ludwika Borys z Popielewa. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o g. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Oddzielne nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla kandydatów na ministrantów we środę o godz. 19.10 w domku przy plebanii;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w bazylice;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 16.30 w domku przy plebanii.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków z wicerektorem seminarium.

 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja za zmarłych wyruszy z bazyliki na cmentarz parafialny o godz. 12.00; po procesji Msza św. na cmentarzu.

 6. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych.

 7. Pielgrzymka do sanktuarium w Górce Klasztornej odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. We wszystkie czwartki w katedrze gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. W kolejne czwartki w modlitwie uczestniczą wierni z poszczególnych dekanatów naszej Archidiecezji. Dekanatowi trzemeszeńskiemu przypadł dzień 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusami. Chętnych prosimy o zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. Mieszkańcy Ukrainy nadal potrzebują wsparcia. Pochodząca z naszej parafii siostra Milena, która pracuje w domu pomocy w Smotryczu na Ukrainie, prosi o pieluchy i konserwy spożywcze dla swoich podopiecznych. Potrzebne są pieluchy na noc (o większej chłonności) dla osób starszych w rozmiarach M i L. Zakupione pieluchy i konserwy prosimy przynosić do 10 listopada do biura parafialnego lub po Mszach św. do zakrystii.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe za zmarłych czytane podczas różańca w pierwszych dniach listopada. Wypełnione kartki prosimy oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2661 zł.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Szczepankiewicz z ul. Wrzosowej i Marek Marchlewicz z ul. Św. Jana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W październiku, który jest miesiącem modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o g. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Oddzielne nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

 2. Dziś przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na modlitwę w intencji rodziców, którzy utracili dziecko niezależnie od wieku, na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i na Mszę św. o godz. 18.30.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 9.15 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla ministrantów starszych we wtorek o 15.30 w domku przy plebanii;

  3. dla kandydatów na ministrantów we środę o godz. 14.00 w domku przy plebanii;

  4. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 2 we środę o godz. 16.45 w bazylice;

  5. dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej we czwartek o godz. 19.00 na plebanii;

  6. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;

  7. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  8. próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 16.30 w domku przy plebanii.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Wyjazd do Gniezna dla osób zapisanych na wykład ks. prof. Macieja Olczyka we środę o godz. 18.20.

 6. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych.

 7. Pielgrzymka do sanktuarium w Górce Klasztornej odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. We wszystkie czwartki w katedrze gnieźnieńskiej trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. W kolejne czwartki w modlitwie uczestniczą wierni z poszczególnych dekanatów naszej Archidiecezji. Dekanatowi trzemeszeńskiemu przypadł dzień 7 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 zwiedzaniem katedry, o 18.00 będzie Msza św., a po niej poczęstunek w budynku seminarium. Będzie zorganizowany wyjazd autobusami. Chętnych prosimy o zapisy już dziś w kaplicy św. Faustyny.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.525 zł.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe za zmarłych czytane podczas różańca w pierwszych dniach listopada. Wypełnione kartki prosimy oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym.

 11. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Danuta Trościanko z ul. Orchowskiej, Edward Michalak z ul. Mickiewicza, Danuta Nowak z Pl. Kilińskiego i Stanisław Góralczyk z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W październiku, który jest miesiącem modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o g. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższy piątek modlitwa różańcowa podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00. Oddzielne nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w poniedziałek o godz. 16.45 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 14.00 w domku przy plebanii;

  3. dla ministrantów starszych we wtorek po wieczornym różańcu;

  4. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 1 we środę o godz. 16.45 w bazylice;

  5. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;

  6. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  7. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w piątek, 13 października o godz. 20.00.

 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na modlitwę w intencji rodziców, którzy utracili dziecko niezależnie od wieku, na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 i na Mszę św. o godz. 18.30.

 6. Zapraszamy do udziału w wykładach ks. prof. dr. hab. Macieja Olczyka na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny. Wykłady będą odbywać się w Gnieźnie raz w miesiącu począwszy od dnia 18 października. Organizujemy wyjazdy autobusem. Zapisy na wyjazd na pierwszy wykład po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Lukstaedt z ul. Św. Jana, Eugeniusz Adam z al. Szymańskiego, Irena Kosiak z ul. Piastowskiej, Genowefa Cieślicka z Mijanowa oraz pracujący przed laty w naszej parafii Ks. Tadeusz Kruszka z Bydgoszczy. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W październiku, który jest miesiącem modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o g. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższą sobotę różaniec podczas adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 07.00. Oddzielne nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę o godz. 17.15, w piątek po Mszy św. o godz. 16.00.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa różańcowego;

  2. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 18.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  4. Spowiedź w piątek:

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych o godz. 17.00

  5. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  6. odwiedziny chorych w sobotę od 08.30.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po różańcu;

  2. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 i różańcu;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Zapraszamy na kolejny „Wieczór chwały” - czas uwielbienia Pana Boga wspólną modlitwą i śpiewem, który odbędzie się w piątek po nabożeństwie różańcowym.

 6. W sobotę, 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 17.15.

 7. Trzemeszeńska Fundacja Atut zaprasza na spotkanie z kulturą w ramach Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w sobotę, 7 października o godz. 16.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1. W programie spotkanie z autorem biografii Jerzego Waldorffa i prezentacja jego twórczości oraz koncert muzyki klasycznej.

 8. Wyjazd osób zapisanych na operę Traviata dzisiaj o godz. 16.00.

 9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. W kaplicy św. Faustyny są do odbioru: grafik Żywego Różańca na kolejny rok i intencje modlitewne na październik.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 13. W minionym tygodniu zmarła śp. Regina Zawadzka z ul. Śniadeckich. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów starszych we wtorek o godz. 18.30;

  2. dla ministrantów młodszych we środę o godz. 16.30 (zapraszamy chłopców chętnych do służby ministranckiej);

  3. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Na pierwsze nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedzielę, 1 października o g. 18.00.

 4. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień października.

 6. Po Mszy św. przy chrzcielnicy będzie można nabyć kalendarz misyjny oblatów Maryi Niepokalanej.

 7. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Woś z Niewolna, Edmund Ostrowski z Wymysłowa, Teresa Szabla z ul. Wodnej i Henryk Adamczak z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festynu parafialnego dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 ,  dyrektorowi i pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, pani prezes Zakładów Ziemniaczanych i sołectwom Niewolno, Lubiń i Wymysłowo, właścicielom Restauracji „Czeremcha”, piekarni Piekuś, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, które przygotowały loterię fantową nauczycielom, którzy przygotowali i prowadzili konkursy sportowe i zabawy dla dzieci, pielęgniarkom, parafialnemu zespołowi Voce di Dio, Artystycznemu Zespołowi Świerszcze, zespołowi Jedyneczki członkom Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu. Bóg zapłać p. Pawłowi Piechowiakowi za załatwienie profesjonalnej sceny. Bóg zapłać Parafianom obsługującym stoiska gastronomiczne, młodzieży, strażakom, ratownikom medycznym, wszystkim Parafianom, którzy przynieśli przedmioty na fanty oraz ciasto do sprzedaży, firmom i osobom indywidualnym za złożone ofiary pieniężne, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowanie także wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz festyn i wesprzeć leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, 1,5-rocznego Gabrysia i rocznego Stasia. Cały dochód w wysokości 29 tys. zł będzie przekazany na ten cel. Niech Pan Bóg to dobro wszystkim wynagrodzi.

 2. W poniedziałek przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona młodzieży. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i polskiej młodzieży.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych we wtorek o godz. 15.00 w domku przy plebanii;

  2. dla ministrantów starszych we wtorek o godz. 16.00;

  3. dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek o godz. 18.30 w bazylice;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. w tym tygodniu nie będzie próby dziecięcego zespołu muzycznego.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 5. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.017 zł.

 8. W przyszłym tygodniu będzie można nabyć kalendarz misyjny oblatów Maryi Niepokalanej.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Anna Duszyńska z ul. Mickiewicza, Robert Kuchta z Brzozówca i Przemysław Stryganek z ul. Jeziornej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową i licznymi atrakcjami. Będą kiełbaski z grilla, grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, kawa herbata, zimne napoje, popcorn, wata cukrowa. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach sportowych.

 2. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Artysta koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Wystąpią też „Świerszcze”, „Jedyneczki” i Parafialny Zespół Voce di Dio”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 3. Cały dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, który walczy z glejakiem mózgu, na leczenie półtorarocznego Gabrysia urodzonego w 28. tygodniu ciąży, karmionego sondą i cierpiącego na wiele powikłań wcześniaczych oraz na rehabilitację rocznego Stasia z zespołem Downa.

 4. Z powodu upału ciasto na festyn prosimy przynosić od godz. 13.00 (nie wcześniej).

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych we wtorek o godz. 15.00 w domku przy plebanii;

  2. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 08.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w piątek o 14.20 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego we czwartek o godz. 17.00 w domku przy plebanii (zachęcamy dzieci z klas II – IV, aby dołączyły do zespołu muzycznego).

 6. Na nabożeństwo fatimskie połączone z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy we środę, 13 września o godz. 20.00.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 8. Wyjazd młodzieży na Święto Młodych do Wrześni w sobotę, 16 września o godz. 09.00 spod bazyliki. Zapisy do środy u Ks. Łukasza.

 9. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Maria Szymańska z Wymysłowa, Piotr Półtoranos z ul. Św. Ducha i Henryk Górny z ul. Drybańskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy uczniów wszystkich szkół, nauczycieli i rodziców na Mszę św. sprawowaną z prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 08.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ich rodziców we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00

  2. dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

  4. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii (zachęcamy dzieci z klas II – IV, aby dołączyły do zespołu muzycznego).

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo z modlitwą w intencji powołań.

 4. W piątek święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej). Msze św. jak w dni powszednie.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 6. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Koszt biletów wraz z dojazdem wynosi 35 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy z wpłatą po Mszy św. Wyjazd we środę o godz. 18.30 spod bazyliki.

 7. W związku z wyjazdem do kina, nowenna we środę rozpocznie się o godz. 17.50.

 8. W przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową. Fanty i przedmioty na nagrody, można przynosić do środy włącznie do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 9. Dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, który walczy z glejakiem mózgu, na leczenie półtorarocznego Gabrysia urodzonego w 28. tygodniu ciąży, karmionego sondą i cierpiącego na wiele powikłań wcześniaczych oraz na rehabilitację rocznego Stasia z zespołem Downa.

 10. Jak każdego roku, prosimy o upieczenie ciasta na festyn. Prosimy dostarczać je na boisko szkolne w niedzielę od godz. 11.00 w podpisanych blachach.

 11. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Artysta koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

 12. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony i o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się 10 września o godz. 11.30 (wcześniej niż w poprzednich latach). Delegacje z wieńcami i chlebami oraz poczet sztandarowy ustawią się o godz. 11.20 przed wejściem do bazyliki.

 13. Organizujemy wyjazd młodzieży na Święto Młodych do Wrześni w sobotę, 16 września. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

 14. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 16. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Piotr Szpranger z ul. Dąbrowskiego i Henryk Zdrojewski z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Spowiedź w piątek:

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych o godz. 17.00

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30

  5. chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

 2. Dzieci, które rozpoczną naukę szkolną w I klasie zapraszamy do kościoła z plecakami (tornistrami) i przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone na Mszy św. w piątek o godz. 16.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 4. W przyszłą niedzielę, 3 września odbędzie się piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy do udziału. Wyjście pielgrzymki o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Msza odpustowa w Ostrowitem o godz. 12.00. Powrót we własnym zakresie.

 5. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Zapisy po Mszy św.

 6. W niedzielę, 10 września o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 7. Jak każdego roku, prosimy o upieczenie ciasta na festyn.

 8. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

 9. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony odbędzie się 10 września o godz. 11.30 (wcześniej niż w poprzednich latach).

 10. W ramach dofinansowania inwestycji z rządowego programu odbudowy zabytków (tzw. Polski Ład) Gmina Trzemeszno otrzymała decyzję o przyznaniu kwoty 500.000 zł z przeznaczeniem na renowację i konserwację ścian w naszej bazylice. Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku i będzie wymagała wkładu własnego parafii.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień września.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp. Zbigniew Rokita z ul. Piastowskiej i Irena Zalewska z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 2. W sobotę, 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte jak w każdą sobotę.

 3. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia będziemy obchodzić odpust ku czci św. Augustyna. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował Ks. Kan. Jakub Dębiec, dyrektor Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Gnieźnie. Zachęcamy do udziału.

 4. Po Mszy odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiaty.

 5. W niedzielę, 3 września kolejny raz wyruszy z Trzemeszna piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy do udziału. Wyjście pielgrzymki o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Powrót we własnym zakresie.

 6. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Zapisy po Mszy św.

 7. W niedzielę, 10 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony odbędzie się 10 września o godz. 11.30.

 9. Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem:

  1. na inwestycje w naszej parafii w wysokości 10.355,90 zł.

  2. na pomoc poszkodowanym przez powódź w Słowenii – 4.095,55 zł.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone 25 lipca przy okazji poświęcenia pojazdów przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 1.260 zł.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Szeliga z ul. Piastowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się dziś o godz. 20.00.

 2. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy św. Faustyny.

 3. 15 sierpnia będzie w tym roku obchodzony w Kościele w Polsce jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, w związku z dramatyczną sytuacją wywołaną skutkami powodzi w tym kraju. Prymas Polski abp Wojciech Polak zdecydował, aby w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej zorganizowana została tego dnia zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. 

 4. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w którą mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia Msze święte jak w niedzielę, z jedną różnicą: Msza św. rozpoczynająca się zwykle o godz. 11.30 będzie o 12.00. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z wigilii Uroczystości Wniebowzięcia.

 5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował Ks. Prałat Krzysztof Stawski, Ekonom Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy do udziału.

 6. Po Mszy odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiaty.

 7. W Uroczystość Wniebowzięcia po każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne pobłogosławienie ziół i kwiatów.

 8. Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem parafialnym odbędzie się
  w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.30.

 9. W niedzielę 3 września z Trzemeszna kolejny raz wyruszy piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy całe rodziny do udziału.

 10. Na niedzielę, 10 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 11. Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.

Serdecznidziękujemy za ugoszczenie pieszych pielgrzymów z Kościerzyny. Bóg zapłać Restauracji Czeremcha za przygotowanie zupy, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za otwarte drzwi oraz wszystkim Parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasto.

2.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

3.

przyszłą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20.00.

4.

Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem parafialnym odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.30.

5.

Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

6.

Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

7.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

8.

Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

9.

W minionym tygodniu zmarli śp.: Piotr Hoppe z ul. Chrobrego, Gabriela Grześkowiak i Bożena Moskal z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) spowiedź:
   * dla młodzieży we czwartek o godz. 17.15
   * dla dzieci w piątek o godz. 15.00
   * dla starszych w piątek o godz. 17.00
  b) modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy o godz. 18.00
  c) dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00
  d) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po wieczornej Mszy św.
  e) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00, a po niej adoracjaNajśw. Sakramentu do 8.30.

 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszą sobotę miesiąca.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny,
  a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz
  . 17.45.

 4. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę na Jasną Górę nastąpi w sobotę, 5 sierpnia o godz. 05.50 z Placu Kosmowskiego. Powrót około 03.00 w nocy. Do poniedziałku w kaplicy św. Faustyny prosimy o dokonanie wpłaty i podanie numeru PESEL potrzebnego do ubezpieczenia.

 5. Jak co roku, 5 sierpnia przez Trzemeszno będą przechodzić piesi pielgrzymi idący z Kościerzyny na Jasną Górę. Tradycyjnie podejmiemy ich obiadem w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Bardzo prosimy o dostarczenie wody i napojów oraz ciasta dla pielgrzymów. Można je przynosić do szkoły w sobotę od godz. 08.00.

 6. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 8. Przypominamy, że w okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 9. Intencje Żywego Różańca na sierpień są do odebrania w kaplicy św. Faustyny.

 10. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy w intencji rodzin z problemem alkoholowym.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień sierpnia.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie patrona kierowców – św. Krzysztofa. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 18.00 będą poświęcone pojazdy. Tradycyjnie będzie można wjechać bramą od Placu Kosmowskiego, a wyjechać przy kaplicy przedpogrzebowej. Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

 2. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Zapisy będą przyjmowane do wtorku.

 3. Pielgrzymi będą modlić się w intencjach, które można napisać na kartce i wrzucić do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu M.B. Częstochowskej.

 4. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyrusza na Jasną Górę w najbliższy piątek. Pielgrzymi z naszej parafii zapraszają wszystkich na Apel Jasnogórski z modlitwą o dobre owoce pielgrzymki we czwartek o godz. 21.00.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. W sobotę 5 sierpnia odbędzie się jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pieszych pielgrzymów. Koszt: 100 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy wraz z wpłatą w kaplicy św. Faustyny.

 7. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 9. Przypominamy, że w okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na organizację pieszej pielgrzymki.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ryszard Zieliniacki z ul. Bolesława Prusa oraz Mirosława Łukiewska z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 2. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 3. Pielgrzymi będą modlić się w intencjach, które można napisać na kartce i wrzucić do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu M.B. Częstochowskej.

 4. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć przewodnika grupy czerwonej Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, ks. Krzysztofa Szkopka z Gniezna, który wygłosi homilię i będzie zachęcał do udziału w pielgrzymce. Po Mszach świętych pielgrzymi będą zbierać ofiary na organizację pielgrzymowania gnieźnieńskiej grupy czerwonej, do której dołączają nasi parafianie.

 5. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 6. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 7. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9066,32 zł.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Malicki z ul. Piastowskiej, Bogdan Płażalski z ul. Św. Jana i Krystyna Konieczka z ul. Żeromskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 09.07.2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1.        Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 

2.        Zapraszamy na kolejny wieczór chwały dziś (w niedzielę) po Mszy św. wieczornej.

 

3.        Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy we czwartek, 13 lipca o godz. 20.00.

 

4.       Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 

5.       W sobotę 5 sierpnia odbędzie się jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę celem powitania pieszych pielgrzymów. Koszt: 100 zł. Zapisy wraz z wpłatą w kaplicy św. Faustyny.

 

6.        Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 

7.       W okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 

8.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

9.       Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 

10.     W minionym tygodniu zmarła śp.: Czesława Tycka, z Placu św. Wojciecha.  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek po wieczornej Mszy św.;

  2. ognisko dla Liturgicznej Służby Ołtarza we środę o godz. 19.00.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

  1. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. Spowiedź:

   • dla młodzieży we czwartek o godz. 17.00;

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

   • dla starszych w piątek o godz. 17.00

  3. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

  4. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca. Zawsze można poprosić księdza do chorego w nagłych przypadkach.

 4. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie przychodziły do spowiedzi w niedzielę, lecz w wyznaczonych terminach.

 5. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 6. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki będzie nieczynne.

 7. Intencje Żywego Różańca na lipiec można odebrać z kaplicy św. Faustyny.

 8. Dziś rozpoczyna posługę w naszej parafii Ks. dr Marcin Korybalski, notariusz Kurii Metropolitalnej i sędzia Gnieźnieńskiego Trybunału Metropolitalnego. Życzymy Ks. Marcinowi światła i mocy Ducha Świętego w pracy w instytucjach centralnych Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Ostrowska z ul. 22 Stycznia, Stanisław Salski z Niewolna, Janina Sommer z ul. Św. Jana, Anna Tassarek z ul. Piastowskiej i Maria Jakubiak z ul. Toruńskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. We czwartek, 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca św., który jest następcą św. Piotra i za całą wspólnotę Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Msza wieczorna jest zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca w intencji ks. Proboszcza.

 3. Spotkanie Żywego Różańca w piątek o godz. 10.00 na plebanii.

 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

 5. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca. Zawsze można poprosić księdza do chorego w nagłych przypadkach.

 6. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga. Zapraszamy na niedzielne Msze święte w naszej parafii lub w miejscu wakacyjnego wypoczynku.

 7. Dziś żegnamy Ks. Tomasza Kołodzieja, który od 1 lipca będzie administratorem parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Rojewicach. Dziękujemy Ks. Tomaszowi za jego gorliwą posługę w naszej parafii i za świadectwo żywej wiary. Życzymy owocnej posługi w nowej parafii.

 8. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki dziękczynnej na Jasną Górę za nawiedzenie Matki Bożej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 lipca o godz. 11.30.

 9. Wyjazd autobusem na lotnisko Okęcie osób zapisanych na pielgrzymkę do Hiszpanii nastąpi z niedzieli na poniedziałek, 3 lipca o godz. 2.45. Zwolniło się jedno miejsce na tę pielgrzymkę. Można się jeszcze zapisać. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 11. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki będzie nieczynne.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lipca.

 13. Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można nabyć od ministrantów i lektorów placek drożdżowy oraz złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Natalia Przybylska z Wymysłowa i Kazimierz Winkel z Niewolna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. Msza św. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. spotkanie dla rodziców dzieci z klas II w sprawie przygotowania do I Komunii św. we środę o godz. 18.45 w bazylice. Będą rozdane dzienniczki dla dzieci;

  4. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  5. spotkania oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy wieczornej w domku przy plebanii.

 3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego z podziękowaniem Panu Bogu za miniony rok i z prośbą o dobry czas wakacji odbędą się w następującym porządku:

  1. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 we czwartek na trzeciej godzinie lekcyjnej;

  2. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 09.00;

  3. dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w piątek o godz. 10.00.

 4. Dzieciom, młodzieży i rodzicom przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga i zapraszamy na niedzielne Msze święte w naszej parafii lub w miejscu wakacyjnego wypoczynku.

 5. Ks. Tomasz Kołodziej, który od ubiegłego roku był rezydentem w naszej parafii, z dniem 1 lipca będzie administratorem parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Rojewicach w dekanacie gniewkowskim. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy Ks. Tomasza.

 6. Od 1 lipca w naszej parafii będzie posługiwał ks. Marcin Korybalski, notariusz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9435,90 zł.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można nabyć od ministrantów i lektorów placek drożdżowy oraz złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Konrad Liberkowski z ul. Sportowej, Ryszard Buzała z ul. Foluskiej i Włodzimierz Zarzyński z ul. Bolesława Prusa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne w niedzielę (dziś) po Mszy św. o godz. 10.00, w poniedziałek o godz. 17.30, a od wtorku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy we wtorek, 13 czerwca o godz. 20.00.

 3. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja do czterech ołtarzy, które będą ustawione przy bazylice. Na zakończenie tradycyjne pobłogosławienie wianków z ziół i kwiatów.

 4. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna do ołtarza przy bazylice, gdzie odmówimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

 5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów do piątku włącznie.

 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 17.30.

 7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII według grafiku zamieszczonego na stronie parafii. Będą sprawdzane dzienniczki i wydawane nowe. Obecność obowiązkowa.

 8. Próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 11.00.

 9. Wyjazd osób zapisanych do kina w poniedziałek o godz. 18.30 z Placu Kosmowskiego.

 10. Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza do Poznania w sobotę o godz. 08.20 z Placu Kosmowskiego.

 11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 15 czerwca br. rozpoczyna się proces przyjmowania do seminarium kandydatów do kapłaństwa pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z księdzem prefektem Tomaszem Krzysztofiakiem. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 574,44 zł.

 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 15. Zmarła śp. Małgorzata Kubiak z ul. Zielonej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

08.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja, która przejdzie ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego i z powrotem ul. św. Jana do bazyliki. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Świętowanie Uroczystości Bożego Ciała tradycyjnie przedłużamy na kolejne dni, czyli na tzw. oktawę (osiem dni). Procesje Eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, w poniedziałek wyjątkowo o godz. 17.30, a od wtorku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 17.30.

 4. Ks. Prymas udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek przypadający oktawie Bożego Ciała.

 5. Zbiórka osób zapisanych na rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca w sobotę o godz. 9.15 przy bazylice.

 6. Organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film pt. „Niebo nie może czekać” o życiu bł. Carlo Acutisa. Seans odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy po Mszy św. Koszt razem z dojazdem: 40 zł.

 7. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 9.30. W programie 12.00 Msza święta w Sanktuarium, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzanie kościoła, szkoły, parku i obiektów wokół sanktuarium. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą prosimy dokonywać po Mszach świętych u p. Katarzyny Witkowskiej.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

 9. W tym tygodniu zmarli śp: Marian Piontkowski z ul. 22 Stycznia i Andrzej Beśka z Trzemżala. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓCY

04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. Zapraszamy na kolejny „wieczór chwały”, który odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież parafii trzemeszeńskiej, trzemżalskiej oraz parafii w Dusznie przyjmie w bazylice sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Radosława Orchowicza. Prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych.

 5. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. Msze święte we czwartek według porządku niedzielnego, oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja, która przejdzie ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego, z powrotem ul. św. Jana do bazyliki. Prosimy o udział dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i strażaków.

 6. Próba sypania kwiatów we środę o godz. 17.00 przed bazyliką

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie w Trzemesznie:

  1. dla wszystkich ministrantów we środę po nabożeństwie czerwcowym w bazylice;

  2. oazowe dla młodzieży we wtorek po Mszy św. w domku przy plebanii;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 11.00.

 8. Ks. Prymas udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek przypadający oktawie Bożego Ciała.

 9. Zbiórka osób zapisanych na rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca w sobotę o godz. 9.15 przy bazylice.

 10. Organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film pt. „Niebo nie może czekać” o życiu bł. Carlo Acutisa. Seans odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00. Dojazd autobusem. Zapisy po Mszy św.

 11. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 9.30. W programie 12.00 Msza święta w Sanktuarium, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzanie kościoła, szkoły, parku i obiektów wokół sanktuarium. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą prosimy dokonywać po mszach świętych u p. Katarzyny Witkowskiej.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć kolejny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 13. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 14. Intencje Żywego Różańca na czerwiec są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Zgodnie z tradycją do przyszłej niedzieli, w którą przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił tego obowiązku, zachęcamy, by uczynić to w najbliższych dniach. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 2. Jutro (w poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 18.00. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  3. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 18.00;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. chorych nawiedzimy od godz. 08.30.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów starszych we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

  2. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych we wtorek po nabożeństwie majowym i w piątek o 19.15 w bazylice;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 16.30 w kaplcy św. Faustyny;

  5. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Wyjazd osób zapisanych na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę o godz. 08.00 spod bazyliki.

 8. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona w przyszłą niedzielę, 4 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci we środę o 16.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

 9. W poniedziałek, 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii oraz parafii w Trzemżalu i Dusznie przyjmie w bazylice sakrament bierzmowania. spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin w najbliższy czwartek o godz. 18.45.

 10. Zapraszamy na kolejny „wieczór chwały” w przyszłą niedzielę, 4 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 11. W sobotę, 10 czerwca organizujemy rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł do środy w zakrystii.

 12. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie starą trasą: ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego, z powrotem ul. św. Jana do bazyliki.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć kolejny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Elżbieta Stablewska z ul. Piastowskiej i Zbigniew Hęćka z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz piątku, po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. W piątek, z okazji Dnia Matki, zapraszamy na Wieczór z Matką, podczas którego uczcimy naszą najlepszą Matkę – Maryję. Będzie to nabożeństwo majowe z medytacjami organowymi i wspólnym śpiewem. Przy organach zasiądzie Tomasz Padoł, organista katedry gnieźnieńskiej. Początek w piątek o godz. 20.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych i kandydatów we wtorek po nabożeństwie majowym w bazylice; zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów, szczególnie chłopców po I Komunii św.;

  2. dla ministrantów starszych we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych we czwartek po nabożeństwie majowym w bazylice (próba przed bierzmowaniem);

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. w domku przy plebanii.W sobotę, 27 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się promocja albumu fotografii Stefana Majewskiego „A tu Trzemeszno”. Początek o godz. 17.00.

 5. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 27 maja o godz. 5.30 sprzed bazyliki.

 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Wielkanocny. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia w tym okresie Komunii św., zachęcamy, by uczynić to w najbliższych dniach. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 7. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona 4 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00.

 8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama tylko do poniedziałku.

 9. W sobotę, 10 czerwca odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł w zakrystii.

 10. Zespół Szkół w Bielicach zaprasza na majówkę, która odbywa się dziś (w niedzielę) w godz. 10.00 – 18.00.

 11. W sobotę, 27 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się promocja albumu fotografii Stefana Majewskiego „A tu Trzemeszno”. Początek o godz. 17.00.

 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.150 zł

 13. W minionym tygodniu zmarli śp. Lucyna Burnos z ul. Św. Jana, Czesława Brzewińska z ul. 1 Maja i Bożena Chutek z ul. Kochanowskiego. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według planu zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla ministrantów młodszych i kandydatów w czwartek po nabożeństwie majowym w bazylice;

  4. obowiązkowe warsztaty dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii.

 4. I Komunia św. dzieci ze Szkoły nr 2 odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość pierwszokomunijną.

 5. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 08.30.

 6. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 7. W sobotę, 10 czerwca odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł w zakrystii.

 8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Wieczorkowski z ul. Św. Ducha. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę o godz. 20.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Kolejny Wieczór Chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka odbędzie się dziś (w niedzielę). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w poniedziałek po nabożeństwie majowym;

  2. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według planu zamieszczonego na stronie parafii;

  3. dla ministrantów w czwartek po nabożeństwie majowym;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po nabożeństwie majowym.

 5. Na nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem majowym zapraszamy w sobotę, 13 maja o godz. 20.00.

 6. I Komunia św. dzieci ze Szkoły nr 1 odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość pierwszokomunijną.

 7. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 08.30.

 8. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca.

 9. W tym roku nie będzie Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, ponieważ odbyła się 5 grudnia podczas nawiedzenia Matki Bożej. Zawsze jest możliwość poproszenia o indywidualne udzielenie tego sakramentu.

 10. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 27 maja. Wyjazd autokarem o godz. 5.30 z placu przed Bazyliką, powrót ok. 22.00. Zapisy wraz z wpłatą w kwocie 90 zł prosimy dokonywać po Mszach św. do 23 maja u p. Katarzyny Witkowskiej. W programie pielgrzymki droga krzyżowa, Msza św. oraz możliwość zwiedzenia wystawy poświęconej bł. ks. kard. S. Wyszyńskiemu.

 11. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Pragi, która odbędzie się w dniach: 17 – 20 sierpnia. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 13. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Władysław Czerwiński z ul. Mieszka I, Janina Nowak z Wymysłowa i Zdzisława Kryszak z ul. Jaśminowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Msza odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu odbędzie się 1 maja o godz. 11.00.

 3. 3 maja przypada Narodowe Święto Konstytucji oraz Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Msza w intencji Ojczyzny odbędzie się o godz. 15.00.

 4. Msza św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów będzie sprawowana razem z Mszą za Ojczyznę 3 maja o godz. 15.00. Zapraszamy maturzystów i ich rodziny.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa majowego;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych od godz. 17.00;

  3. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od 08.30.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Kolejny Wieczór Chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 8. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie majowym w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla rodziców młodzieży, która w czerwcu przystąpi do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.15 w bazylice.

 9. Młodzież oazową oraz ministrantów i lektorów z rodzicami zapraszamy na ognisko, które odbędzie się we wtorek po nabożeństwie majowym w ogrodzie plebanii.

 10. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 11. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek i piątek.

 12. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz właścicielom Restauracji Czeremcha i Piekarni Plantrem za ugoszczenie pieszych pielgrzymów z Kruszwicy.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Halina Wiśniewska z ul. 22 Stycznia, Krystyna Sobecka z ul. Chrobrego, Dorota Lawrenc z Wymysłowa i Antoni Skrzypek z ul. Szkolnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 09.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla uczestników sierpniowej pielgrzymki do Pragi we środę o godz. 18.45 na plebanii;

  3. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  4. dla ministrantów w sobotę o 09.30;

  5. dla lektorów w sobotę o 19.30

  6. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  7. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  8. dla osób planujących udział w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę po Mszy wieczornej w kaplicy św. Faustyny.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Dziś w Gnieźnie odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. O godz. 09.15 wyruszy procesja z kościoła św. Michała na plac św. Wojciecha przy katedrze, gdzie o 10.00 rozpocznie się suma odpustowa z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystości zakończą II nieszpory o godz. 16.00 w katedrze, a po nich tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

 4. Liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha będziemy przeżywać w poniedziałek na Mszach św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

 5. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryka Bosak z ul. Kopernika i Zbigniew Grzechowiak z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  5. dla ministrantów w sobotę o 13.00 w domku przy plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 14.45 w bazylice oraz w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Od jutra rozpocznie się drugi cykl Mszy gregoriańskich w intencji śp. ks. Radosława Tuszyńskiego zamówionych przez wspólnoty parafialne.

 4. W przyszłym tygodniu w Gnieźnie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. I nieszpory w katedrze w sobotę o 19.30, po nich procesja z relikwiami do kościoła św. Michała. W niedzielę z kościoła św. Michała o godz. 09.15 wyruszy procesja na plac św. Wojciecha przy katedrze, gdzie o 10.00 rozpocznie się suma odpustowa z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystości zakończą II nieszpory o godz. 16.00 w katedrze, a po nich tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Czwartek, podczas Wigilii Paschalnej i w I święto na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy łącznie 15.089,94 zł.

 6. Osoby, które planują w tym roku udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, proszone są o kontakt z ks. Adamem lub wpisanie się na listę w kaplicy św. Faustyny.

 7. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. W minionym tygodniu zmarły śp.: Teresa Ryndak z Miat i Elżbieta Kamińska z Lubinia. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św. Msze będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny o godz. 6.30 i 7.00 oraz w bazylice o 18.00.

 2. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, z wyjątkiem piątku.

 3. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

 5. Kolejny wieczór uwielbienia rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18.00.

 6. Spotkanie dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 7. W najbliższą niedzielę, 16 kwietnia będziemy gościć zespół Czeremszyna z Ukrainy. Członkowie zespołu po Mszach świętych będą sprzedawać płyty. Proszą też o przynoszenie do kościoła zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie.

 8. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna, która odbędzie się w dniach 22 – 23 kwietnia.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

08.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Jego miłość objawiona na krzyżu przepełnia nasze serca; ona jest większa niż wszelkie zło i cierpienie, ona potrafi przemienić szarą codzienność w radosne uwielbienie Miłosiernego Boga i pragnienie, by iść i głosić innym to, czego sami doświadczyliśmy.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez pomoc w sprzątaniu bazyliki, wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, zespołowi muzycznemu i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

 4. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna na spotkanie młodzieży z okazji uroczystości św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach 22 – 23 kwietnia.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 6. W minionym tygodniu zmarli śp.: Andrzej Duszyński z Placu Kosmowskiego, Piotr Walter z ul. Lipowej i Teresa Owczarzak z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

02.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

 2. Dziś przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji zachowania dziedzictwa św. Jana Pawła II. Początek w bazylice o godz. 21.00.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30 i 07.00 w kaplicy, o 18.00 w bazylice.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w bazylice.

 5. Próba chóru parafialnego we środę o godz. 18.45 w bazylice.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we środę o 19.15 w domku przy plebanii.

 7. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

 • Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszej bazylice rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

 • Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi zespół Voce di Dio. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

 • Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Nie będzie święcenia potraw w domach. Święconka na wioskach według następującego Porządku: Rudki pod altaną o godz. 9.15, Wymysłowo świetlica o 9.30, Cytrynowo świetlica o 09.00, Lubiń świetlica o 09.20, Niewolno świetlica o 10.00, Miaty świetlica o 9.00, Popielewo świetlica o 9.30 Bieślin przy krzyżu o 10.30.

 • Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o g. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której zostanie udzielony chrzest i wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

 1. Składka z Wielkiego Piątku będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na inwestycje w naszej parafii.

 2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

 4. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

 5. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia.

 6. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii, która odbędzie się w dniach: 03 – 11 lipca. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 7. Intencje Żywego Różańca na kwiecień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych o godz. 19.30

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. Drogę Krzyżową, rozpoczynającą się w piątek o godz. 19.30 w bazylice, odprawiać będziemy na ulicach Trzemeszna. Przejdziemy ulicami: Mickiewicza, Dąbrowskiego, Placem św. Wojciecha, Toruńską, 22 Stycznia, Kościuszki, Św. Jana i Placem Kosmowskiego z powrotem do bazyliki. W obliczu ataków na osobę św. Jana Pawła II i w przededniu 18. rocznicy jego śmierci podczas Drogi Krzyżowej będziemy modlić się za wstawiennictwem tego Wielkiego Papieża i będą nam towarzyszyły jego słowa.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w poniedziałek o 18.30;

  2. dla lektorów we wtorek o 19.30;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w kaplicy św. Faustyny. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 07.00, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

 6. Zadbajmy o to, by do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotować się duchowo i obchodzić je w zjednoczeniu z Jezusem Zmartwychwstałym. W tym celu zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, która odbędzie się w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą sobotę, 1 kwietnia w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.30 – 16.30; 17.15 – 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ nie będzie takiej możliwości.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej upamiętniająca uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 10.00 procesja z palmami na placu przy bazylice. Zarówno w sobotę podczas przedpołudniowej spowiedzi jak i przed każdą Mszą niedzielną przy wejściu do bazyliki będzie można nabyć palmy przygotowane przez ministrantów i lektorów oraz babeczki świąteczne upieczone przez ich mamy. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę liturgicznej służby ołtarza.

 8. W przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji tego dnia zapraszamy na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji zachowania dziedzictwa św. Jana Pawła II. Początek w bazylice o godz. 21.00.

 9. Są wolne miejsca na tegoroczne pielgrzymki: do Katalonii w Hiszpanii (3 – 11 lipca) oraz do Pragi (17 – 20 sierpnia). Szczegóły u ks. Proboszcza.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta. Zebraliśmy 3185,87 zł.

 11. Dziś (w niedzielę) przy bazylice odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień kwietnia.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla lektorów we wtorek o 19.30;

  2. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  3. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  6. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Wyjazd osób zapisanych do udziału w dniu skupienia w Seminarium Duchownym w Gnieźnie w poniedziałek o godz. 08.30 z Placu Kosmowskiego.

 5. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła świętego. Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

 6. W sobotę, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą świętujemy poczęcie Syna Bożego w łonie Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze święte z Uroczystości o godz. 06.30, 7.00 i 11.00. Podczas Mszy o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – inicjatywy polegającej na codziennym dziewięciomiesięcznym odmawianiu specjalnej modlitwy wraz z dziesiątką różańca w intencji zachowania przy życiu konkretnego dziecka poczętego znanego Bogu, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można dowiedzieć się więcej o Duchowej Adopcji.

 7. Osoby, które podejmą duchową adopcję przyjdą w sobotę ze świecą. Po Mszy św. kawa na plebanii.

 8. Artystyczny Zespół Świerszcze zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okzji 30-lecia działalności, który odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 18.00 w hali OSiR.

 9. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę,1 kwietnia.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii, która odbędzie się w lipcu. Szczegóły u ks. Proboszcza.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9466,80

 14. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Wielkanocne.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Śniegocki z ul. Foluskiej oraz Joanna Zamiara i Jan Wieczorek z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który odbędzie się w najbliższy piątek w łączności z Drogą Krzyżową po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Ostatnie przed świętami Wielkanocnymi odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą miały miejsce w najbliższą sobotę, 18 marca od godz. 08.30. Chorych i starszych, którzy nie są na liście odwiedzin comiesięcznych prosimy zgłaszać w kaplicy św. Faustyny po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 7. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy do udziału w wielkopostnym parafialnym dniu skupienia w Seminarium Duchownym w Gnieźnie, który odbędzie się w poniedziałek, 20 marca w godz. 09.00 – 13.30. Koszt z dojazdem: 20 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 9. 16 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się recital Krzysztofa Antkowiaka, który wykona utwory oparte na tekstach ks. Piotra Pawlukiewicza. Bliższe informacje u ks. Adama.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na misje. Zebraliśmy 1222,31 zł.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Wielkanocne.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jerzy Mroczkowski z Pl. Kilińskiego, Zdzisław Socha z ul. Orchowskiej, Józef Toczkowski z Rudek, Wiesława Krause z ul. Św. Jana, Cecylia Andrzejewska, Edmund Szlacheta i Halina Cegielska z ul. Piastowskiej oraz Jadwiga Fabiszak z ul. Sportowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I według grafiku ze strony parafii;

  2. dla Żywego Różańca we środę po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. W tym tygodniu uczniowie szkół podstawowych będą przeżywać rekolekcje wielkopostne według planu uzgodnionego ze szkołami.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę na Jasną Górę, dzisiaj o godz. 14.00 z pl. Kosmowskiego.

 7. W piątek, 10 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa wokół Trzemeszna. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.30 w bazylice. Zapisy do środy włącznie.

 8. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy do udziału w wielkopostnym parafialnym dniu skupienia w Gnieźnie w Seminarium Duchownym, który odbędzie się w poniedziałek, 20 marca w godz. 09.00 – 13.30. Koszt z dojazdem: 20 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. Intencje Żywego Różańca na marzec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Ministrantom i lektorom gratulujemy zdobycia pucharów w diecezjalnym turnieju piłki nożnej.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Dziś przy wyjściu z kościoła do skarbonki można złożyć ofiarę na misje.

 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarły śp.: Elżbieta Lebelt z ul. 1 Maja i Krystyna Warda z ul. Orchowskiej. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. spowiedź:

    • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

    • dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  4. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  2. oazowe dla młodzieży we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. dla rodziców ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.30 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Ks. Prymas dziękuje wszystkim za obecność na pożegnaniu Matki Bożej w kopii Jasnogórskiej ikony, jakie miało miejsce przed tygodniem w katedrze gnieźnieńskiej i zaprasza do udziału w diecezjalnej pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę.

 7. Po Mszy św. można zapisać się na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem. Koszt: 100 zł. Osoby zapisane prosimy o wpłatę i podanie nr. PESEL.

 8. 10 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa wokół Trzemeszna. Informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 9. W dniach: 10 – 12 marca w Gnieźnie odbędą się weekendowe rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych z warsztatami budowania relacji małżeńskich. Bliższe informacje na stronie parafii w linku: „Rekolekcje dla małżeństw” w Polecanych stronach.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień marca.

 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 5383,15 zł.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych od przedstawicieli Zakonu św. Łazarza będzie można nabyć kalendarz – cegiełkę w cenie 50 zł z przeznaczeniem na utrzymanie hospicjum perinatalnego w Bydgoszczy, opiekującego się rodzicami oczekującymi na narodziny śmiertelnie chorego dziecka, które krótko po porodzie będą musieli pożegnać.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Czesław Liberkowski z pl. św. Wojciecha, Edward Wójkowski z Miat, Władysława Bartz z Bystrzycy, Teresa Krerowicz z ul. Sportowej, Eugenia Szramka z ul. Kościuszki i Małgorzata Macioł z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

 3. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

 4. Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 09.50 w bazylice.

 5. Przypominamy, że przez cały Wielki Post katolika obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci Msza św. w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Msza św. we wtorek o 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla ministrantów we czwartek o 16.00 w domku przy plebanii;

  4. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I we czwartek o 19.30 w bazylice;

  5. dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.30 w bazylice;

  6. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 8. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9.696 zł.

 11. Siostry dominikanki dziękują za ofiary złożone 29 stycznia na dom pomocy w Mielżynie. Zebrana kwota to 11.229 zł.

 12. Trwają zapisy na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca oraz na pielgrzymkę do Pragi zaplanowaną na sierpień br. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

 13. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Katalonii w Hiszpanii z wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym, która odbędzie się w dniach: 3 – 11 lipca. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 14. Młodzież z kl. VIII, która nie oddała dzienniczkó, może to zrobić po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 16. Przy wyjściu można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Domecki z Trzemżala, Adam Gorzelańczyk z ul. Toruńskiej, Regina Misch z ul. Parkowej i Janina Stepaniak z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o 17.00 (obie szkoły);

  3. oazowe dla młodzieży we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie gnieźnieńskie. Serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia w naszej archidiecezji. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy Apel Jasnogórski z rozważaniem Ks. Prymasa i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w katedrze w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę.

 4. Po Mszy św. można zapisać się na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem.

 5. Autobusu do Gniezna 19 lutego nie będzie, ponieważ nie ma odpowiedniej liczby chętnych. Zachęcamy, by udać się do Gniezna na własną rękę.

 6. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi i Wambierzyc. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 7. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 9. Na prośbę Ks. Prymasa, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Włodzimierz Walczak z ul. Sportowej, Małgorzata Ładanaj z ul. Borowskiego i Krystyna Janiak-Wolkiewicz z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli duszpasterza w swoim domu. Dziękujemy za wszelkie przejawy troski o naszą parafię i zainteresowania jej funkcjonowaniem. Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.

 2. Spotkanie dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa rozpocznie się Mszą św. w kaplicy św. Faustyny we środę o godz. 14.30.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii tradycyjnie zorganizujemy Mszę św. dla chorych w maju.

 5. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów archidiecezji w Gnieźnie i okolicy Gniezna. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką, prowadzona przez o. Pawła Subika, kustosza Obrazu i muzyków – twórców płyty „Szata”. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei w niedzielę, 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę.

 6. Po Mszy św. można zgłaszać w zakrystii chęć udania się autobusem do Gniezna w niedzielę, 19 lutego na pożegnanie Matki Bożej. Można też zapisać się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem.

 7. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 8. Intencje Żywego Różańca na luty są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 9. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Stróżniak z ul. 22 Stycznia i Ryszard Kutkowski z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek zakończy się kolęda w naszej parafii.

 2. We czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie świec dzieci I Komunijnych na Mszy św. o godz. 16.00 (dzieci przyjdą z rodzicami).

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 ;

  2. spowiedź w piątek

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  4. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Dziś gościmy siostrę Dominikankę, która po Mszy św. będzie zbierać ofiary na rozbudowę domu dziecka w Mielżynie. Siostra opowie teraz o domu, w którym posługuje.

 6. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lutego.

 7. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od zajęć szkolnych nie zwalnia z obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii.

 8. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Marciniak z ul. 22 Stycznia, Teresa Marciniak z ul. Kochanowskiego, Edward Drozd z Ostrowitego i Eugeniusz Płachciński z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Odwołana wcześniej kolęda na ul. Piastowskiej 1 i 4 odbędzie się w najbliższy piątek, 27 stycznia.

 2. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Prosimy też o zwracanie uwagi na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 3. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 4. Dziś o godz. 11.10 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu orkiestry dętej, która grała podczas nawiedzenia Matki Bożej. Orkiestra będzie nam towarzyszyć także w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

 5. Mateusz Ogrodnik zaprasza do wspólnego kolędowania dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.30.

 6. Dziś po Mszy św. będzie można nabyć Słowo na każdy dzień – książeczkę zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień 2023 roku. Przedstawiciel Wydawnictwa św. Pawła teraz ją zaprezentuje.

 7. Dziś przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki na wsparcie misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 8. Z okazji Niedzieli Biblijnej przy wyjściu można wziąć karteczkę z cytatem z Pisma św., aby słowo Boże towarzyszyło nam dziś i przez cały tydzień.

 9. W przyszłą niedzielę siostry Dominikanki z Mielżyna po Mszach świętych będą zbierać ofiary na rozbudowę prowadzonego przez nie domu dziecka dla dzieci z głębokim upośledzeniem.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ewa Hering i Zdzisław Leśny z ul. Piastowskiej, Kazimiera Ciszak z ul. B. Chrobrego, Michał Cieślewicz z ul. Parkowej i Zbigniew Wawrzecki z ul. B. Prusa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kolejny wieczór chwały odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną śpiewem i modlitwą uwielbiać Pana Boga.

 2. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Prosimy też o zwracanie uwagi na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 3. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 4. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9805 zł.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.10 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu orkiestry dętej, która grała podczas nawiedzenia Matki Bożej. Orkiestra będzie nam towarzyszyć także w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

 7. Mateusz Ogrodnik zaprasza do wspólnego kolędowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30.

 8. W przyszłą niedzielę od przedstawiciela Wydawnictwa św. Pawła będzie można nabyć Słowo na każdy dzień – książeczkę zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień 2023 roku.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wsparcie misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 10. Dziś gościmy Grzegorz Miecznikowskiego, który przeszedł drogę od ateisty do gorącego ucznia Jezusa i ewangelizatora. Pragnie on podzielić się z nami swoim świadectwem.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Andrzej Łukowski z ul. Dąbrowskiego i Gabriela Krerowicz z ul. Mickiewicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu żywej szopki i w zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli.

 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór Metrum z Gniezna, a po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru.

 3. Z powodu choroby księdza w dniu dzisiejszym nie odbędzie się kolęda na ul. Piastowskiej 1, 21-40 oraz Piastowskiej 4, 21-30. O nowym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

 4. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Jeśli w planie kolędy są jakieś błędy, prosimy o informację. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 5. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 6. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie zaprasza w piątek 13 stycznia o godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji profesorów i wychowanków szkoły. Mszę poprzedzi tradycyjne spotkanie opłatkowe, które będzie miało miejsce w szkolnej auli o godz. 16.30.

 7. Kolejny wieczór chwały odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 stycznia po Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną śpiewem i modlitwą uwielbiać Pana Boga.

 8. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie do 2 lutego będzie w kościele żłóbek i będziemy śpiewać kolędy.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Wanda Sęk z ul. 1 Maja, Zbigniew Jakubowski z ul. Piastowskiej i Zenon Idaszak z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo, opiekę Świętej Bożej Rodzicielki i ludzką życzliwość. W roku duszpasterskim poświęconym wspólnocie Kościoła życzymy, aby każdy znalazł w Bożej rodzinie swoje miejsce i by sakramenty, w których Jezus udziela swojej łaski, utwierdzały w wierze napełniały mocą do pokonywania życiowych przeciwności. Prośmy też Boga i Maryję, Królową pokoju, aby zakończyła się niszcząca wojna na Ukrainie i by jej mieszkańcy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie.

 

 1. W piątek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

 3. Parafialne zespoły muzyczne zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się W Święto Trzech Króli po Mszy św. o godz. 15.00.

 4. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, chóru parafialnego, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Spotkanie rozpoczną jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2. Zapraszamy!

 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór Metrum z Gniezna, a po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź dla dzieci i młodzieży we czwartek o godz. 15.00

  2. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

 7. W styczniu, z powodu kolędy, w pierwszą sobotę miesiąca nie odwiedzamy chorych.

 8. Bieżący plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza.

 9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kultywujmy piękną polską tradycję śpiewania kolęd. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu.

 2. W najbliższy piątek przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Sobota będzie ostatnim dniem roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo, w którym podziękujemy Panu Bogu za miniony rok, przeprosimy za wszelkie zło, które miało miejsce i poprosimy o Boże błogosławieństwo na rok 2023.

 5. W niedzielę, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 07.00; pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę.

 6. Plan kolędy do dnia 15 stycznia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i na parafialnym Facebooku. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Kolęda, to wizyta duszpasterska, która ma na celu pobłogosławienie mieszkania, modlitwę i rozmowę duszpasterzy z parafianami. Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią powracamy do tradycyjnej formy kolędy. Będziemy wdzięczni za dzielenie się odczuciami dotyczącymi funkcjonowania naszej parafii i za propozycje duszpasterskie. Z okazji kolędy zwyczajowo składane są dobrowolne ofiary. Z góry za nie dziękujemy.

 7. Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

 8. Dziś przy wyjściu z bazyliki można nabyć kalendarz – cegiełkę na Hospicjum Perinatalne w Bydgoszczy niosące pomoc rodzicom oczekującym na narodziny nieuleczalnie chorego dziecka, które nie ma szans na przeżycie. Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z ofiar i darowizn. Koszt kalendarza – cegiełki wynosi 50 zł. Zachęcamy, aby w taki sposób pomóc w zapewnieniu opieki medycznej, psychologicznej i duchowej rodzicom, którzy przygotowują się na przyjęcie ciężko chorego dziecka, które krótko po porodzie będą musieli pożegnać.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Zbawiciel, który przyszedł na świat, napełniał serca nadzieją. Niech łaska Boża, którą obdarza nas we wspólnocie Kościoła pomaga nam żyć Jego Ewangelią, dobrze wypełniać nasze życiowe zadania i dochować wierności chrześcijańskiemu i życiowemu powołaniu. Niech nam to wyprasza u swego Syna Maryja, która w tym miesiącu nas nawiedziła w kopii Jasnogórskiego wizerunku. Prośmy też Jezusa, dawcę pokoju, by ustała straszna wojna na Ukrainie i w innych miejscach na świecie.

 

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości.

 2. Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką.

 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 4. Jutro Święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego.

 5. W drugi dzień świąt o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu. Za występy dzieci przewidziane są nagrody.

 6. Koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów odbędzie się 6 stycznia.

 7. Plan kolędy do dnia 15 stycznia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i na parafialnym Facebooku. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. W najbliższych dniach ukaże się plan kolędy na drugą połowę stycznia.

 8. Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień stycznia.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Sławomir Fajfer z ul. Wrzosowej, Zofia Książek z ul. 22 Stycznia i Bolesław Izbiński z Rudek

4 NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na adewntową Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną roratami, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 6.15. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 2. Ogień betlejemski trzemeszeńscy harcerze przyniosą we czwartek na roraty. W celu przeniesienia ognia do domu należy przynieść z sobą znicz.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek o godz. 15.00 w domku przy plebanii.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w bazylice.

 6. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia; Msze św. o godz. 06.30 i 07.00. Wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie zapomnijmy, aby rozpocząć ją od modlitwy i przeczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.

 7. Uroczysta Pasterka w bazylice o godz. 23.00, w Trzemżalu o 21.00.

 8. Bezpośrednio po Pasterce poświęcenie i inauguracja żywej szopki przed bazyliką.

 9. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 10. Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do tradycyjnej kolędy. Jej plan będzie w tym tygodniu zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ może on ulec zmianie, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy będzie wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla Parafian potrzebujących wsparcia. Było ich 100. Bóg zapłać także pomocnikom św. Mikołaja, którzy dostarczyli paczki pod właściwy adres. Niech Pan Bóg wynagrodzi te gesty chrześcijańskiego miłosierdzia.

 12. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 15.30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

 13. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

 14. W lipcu jest organizowana parafialna pielgrzymka do Katalonii w Hiszpanii połączona z wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 15. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9500 zł.

 16. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 17. W minionym tygodniu zmarł śp.: Władysław Dereziński z ul. Osiedlowej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystościach związanych z nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Oby nie były to chwilowe emocje, ale niech ta wizyta Maryi będzie okazją do większego otwarcia się na łaskę Bożą.

 2. Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości: służbie liturgicznej, panu, który wykonał podest pod obraz, pani krawcowej, która uszyła okrycie na podest, paniom, które układały kwiaty, sprzątały bazylikę oraz prasowały ornaty i flagi, delegacjom, które niosły obraz i witały Matkę Bożą, osobom, które zaangażowały się w liturgię, katechetkom, członkom Żywego Różańca, strażakom, Chórowi Prymasowskiemu z Gniezna pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka, chórowi parafialnemu pod dyrekcją pana Organisty, zespołowi Voce di Dio, orkiestrze i jej sponsorom, właścicielom Restauracji Czeremcha, panu Kościelnemu i jego pomocnikom, Firmie Remondis i sołtysom. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w udekorowanie trasy przejazdu i swoich posesji, tym, którzy pomogli w rozebraniu dekoracji oraz tym, którzy przekazali ofiarę na kwiaty i dekoracje. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 3. Od poniedziałku w zakładzie fotograficznym Fotoraj przy ul Mickiewicza będzie mozna kupić film z nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

 4. Zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w piątek o 06.15. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 5. Przeżyjmy Boże Narodzenie pojednani z Bogiem. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.30 – 16.30 oraz od 17.15 do ostatniego penitenta

 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Msza św. w poniedziałek o 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla członków Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci Msza św. we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa Msza św. w piatek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w kaplicy św. Faustyny.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 8. Składka z nocnej Mszy św. podczas nawiedzenia Matki Bożej była przeznaczona na zakup agregatu prądotwórczego dla domu opieki na Ukrainie, gdzie posługuje siostra Milena pochodząca z naszej parafii. Zebraliśmy 2172 zł. Siostry potrzebują latarki ręczne i czołowe. Jeśli ktoś chciałby wspomóc potrzebujących pomocy na Ukrainie, prosimy do wtorku przynosić latarki z zapasowymi bateriami. Przekażemy je na Ukrainę.

 9. Do środy prosimy przynosić paczki świąteczne dla wylosowanych Parafian. Prosimy, aby pomóc św. Mikołajowi i nie przygotowywać paczek o ogromnych rozmiarach i zbyt ciężkich.

 10. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 12. Przy wyjściu z bazyliki od ministrantów i lektorów można nabyć pierniki świąteczne pieczone przez ich mamy. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Monika Modrak z ul. 22 Stycznia i Zdzisław Grobelski z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj (w niedzielę) z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, aby przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona o godz. 16.45 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny. Składka z nocnej Mszy św. będzie przeznaczona na zakup agrregatu prądotwórczego dla domu opieki na Ukrainie, gdzie posługuje siostra Milena pochodząca z naszej parafii.

 2. Zaplanujmy czas na udział w nawiedzeniu Matki Bożej. Wykorzystajmy tę niepowtarzalną szansę, by móc być tak blisko słynącego łaskami wizerunku naszej Matki. Szczegółowy program przebiegu nawiedzenia znajdziemy na folderach rozdawanych w poprzednie niedziele. Są też dziś przy wyjściu z bazyliki. Zachęcamy, aby przychodzić na nocne czuwanie według planu wyznaczonego dla poszczególnych ulic i wsi. Podczas czuwania będzie okazja do spowiedzi.

 3. Pomóżmy osobom starszym i chorym dostać się do kościoła na Mszę św. w ich intencji z udzieleniem sakramentu chorych w podczas nawiedzenia Matki Bożej w poniedziałek o godz. 10.00.

 4. Aby umożliwić dłuższe przebywanie w kościele, na czas nawiedzenia będzie udostępniona kaplica św. Faustyny, gdzie będzie można się ogrzać, a w pokoju za kaplicą będzie dostępna gorąca kawa i herbata. Będzie też możliwość skorzystania z toalety.

 5. Serdecznie prosimy, aby w niedzielę i poniedziałek w godz. 16.00 - 18.00, podczas nawiedzenia Matki Bożej, nie zostawiać samochodów na parkingu wzdłuż ul. Mickiewicza na odcinku przy pl. Kosmowskiego (naprzeciw opuszczonej kamienicy) oraz pod murem okalającym teren kościelny przy bramie do bazyliki!

 6. Zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane w poniedziałek i piątek o 06.15 oraz we wtorek i środę o 17.00.Dzieci zapraszamy z lampionami. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 7. We czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, które przyjdą z rodzicami.

 8. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę, 10 grudnia od godz. 08.30. Będzie to ostatnia wizyta przed Bożym Narodzeniem.

 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w sobotę o 16.00;

  2. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 11. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

 12. Intencje Żywego Różańca na grudzień są w kaplicy św. Faustyny.

 13. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Podczas nawiedzenia Matki Bożej nie będzie możliwości nabywania opłatków i świec.

 14. Za tydzień ministranci i lektorzy będą sprzedawać pierniki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Wasielewski z pl. Kosmowskiego i Bronisław Strzeżyński z Wymysłowa. Św. Jana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na adwentowe Msze święte ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 6.15. Dzieci zapraszamy z lampionami. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 2. Dziś zapraszamy na wieczór chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Początek po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

 3. Zapraszamy do udziału w dniach skupienia przygotowujących do nawiedzenia Matki Bożej. Msze święte z homilią Ks. prof. Bogdana Czyżewskiego w czwartek i piątek o godz. 11.00 i 19.00 oraz w sobotę o godz. 11.00. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Zadbajmy o to, aby przyjąć Matkę Bożą z czystym sercem.

 4. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie do nawiedzenia i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia znajdziemy na folderach rozdawanych w poprzednie niedziele. Są też dziś przy wyjściu z bazyliki.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 19.00;

  2. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o 18.00;

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w sobotę wyjątkowo o godz. 10.00 w bazylice;

  5. spowiedź:

   • dla młodzieży we czwartek o godz. 15.00

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

  6. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

 6. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, czyli 10 grudnia.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla lektorów w poniedziałek o 20.00, dla ministrantów w sobotę o 10.00;

  2. próba chóru parafialnego w piątek o 20.00 w bazylice;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 9. W zakrystii nadal można nabyć emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji na czas nawiedzenia. Niech wystrój parafii będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Matki Najświętszej.

 10. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, by tego dnia przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona o godz. 16.45 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny.

 11. Aby umożliwić dłuższe przebywanie w kościele, na czas nawiedzenia będzie udostępniona kaplica św. Faustyny, gdzie będzie można się ogrzać, a w pokoju za kaplicą będzie dostępna gorąca kawa i herbata. Będzie też możliwość skorzystania z toalety.

 12. Trwa remont w Alumnacie z dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynku. W najbliższym czasie rozpocznie się zmiana dachówki.

 13. Od dziś w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 14. Zapraszamy do udziału w akcji paczka świąteczna, w ramach której przygotujemy paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, oraz upominkami dla wymagających wsparcia parafian. W zakrystii można wylosować kartkę z anonimową informacją o adresatach paczki oraz numer, który w widoczny sposób należy umieścić na paczce. Paczki prosimy dostarczyć na plebanię w dniach: 6 – 14 grudnia. Prosimy nie przynosić paczek przed nawiedzeniem.

 15. Dziś w godz. 08.30 – 12.30 odbywa się przy bazylice kiermasz ozdób i kartek świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 16. W minionym tygodniu zmarły śp.: Jolanta Rachowska z ul. Mieszka I i Teodozja Bartkowska z ul. Św. Jana. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We środę, 23 listopada przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w bazylice o godz. 11.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która od godz. 12.00 będzie przeniesiona do kaplicy św. Faustyny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.45 w bazylice nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i zakończenie adoracji.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas I w ramach drugiego roku przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla rodziców dzieci z kl. III w sprawie przygotowania do I Komunii św. we czwartek o godz. 18.30 w bazylice;

  3. dla ministrantów we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę o 14.00;

  4. dla osób zaangażowanych w niesienie obrazu i w liturgię podczas nawiedzenia w sobotę o 12.00 w bazylice;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o 18.45 w kaplicy św. Faustyny;

  6. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za dwa tygodnie. W zakrystii nadal można nabyć emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. W najbliższych dniach trzeba rozpocząć instalowanie dekoracji, aby zdążyć na czas. Niech wystrój parafii będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Matki Najświętszej.

 5. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie na nawiedzenie i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia Matki Bożej znajdziemy na folderach rozdawanych przed tygodniem i dziś przy wyjściu z bazyliki. Już w przyszłą sobotę i niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych wysłuchamy katechez Ks. prof. Bogdana Czyżewskiego.

 6. W sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a przyszłą niedzielę o 19.30 wieczór chwały zakończony Apelem Jasnogórskim.

 7. W niedzielę, 4 grudnia, z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, by tego dnia przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9475 zł.

 9. Rozpoczął się remont w Alumnacie z dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynku.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół prześladowany w wysokości 1796 zł

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. Przy wyjściu można jeszcze złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty i dekoracje na czas nawiedzenia Matki Bożej.

 13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania przypominający, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na spotkanie z Chrystusem, gdy po raz drugi przyjdzie na ziemię, by dokonać sądu, a także przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

 14. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wigilijne „Caritas”, a także wylosować osoby wymagające wsparcia, by przygotować dla nich paczkę świąteczną.

 15. W przyszłą niedzielę w godz. 08.30 – 12.30 odbędzie się przy bazylice kiermasz ozdób i kartek świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 16. W minionym tygodniu zmarła śp. Teresa Magdziarek z ul. Szkolnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

   • Szkoła nr 2 we środę o 17.00

   • Szkoła nr 1 w piątek o 17.00

  3. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  4. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o 15.30 w bazylice:

  5. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  6. próba chóru parafialnego w piątek o 18.45 w Alumnacie;

  7. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 2. Wyjazd na światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym do Dąbrówki i Mogilna w sobotę o 10.30 spod bazyliki. Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Łukasza i ks. Adama.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać do 19 listopada w biurze parafialnym.

 5. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za trzy tygodnie. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. Warto zorganizować się w grupy mieszkańców poszczególnych ulic, aby dekoracje były nie tylko w oknach, lecz także na ulicach i budynkach.

 6. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie na nawiedzenie i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia Matki Bożej znajdziemy na folderach rozdawanych dziś przy wyjściu z bazyliki.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje w naszej parafii.

 8. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Kościół prześladowany.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Erika Łaniecka z ul. Szkolnej, Zenon Błaszczyk z ul. Kościuszki i Zbigniew Gorlewicz z Bieślina. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

 2. Do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych. W tym celu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się za zmarłych i w intencjach Ojca świętego.

 3. Różaniec z wymieniankami za zmarłych od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w bazylice o godz. 09.30. Po Mszy św. przejście na cmentarz, gdzie nastąpi składanie kwiatów i modlitwa w miejscach pamięci narodowej.

 5. Na piątek, 11 listopada Ksiądz Prymas udziela wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gościom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w piątek po Mszy św. Za Ojczyznę;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek o 12.00 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. próba chóru parafialnego we czwartek o 19.00 w Alumnacie;

 7. Wyjazd na światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym do Dąbrówki i Mogilna w sobotę, 19 listopada. Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Łukasza i ks. Adama.

 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 9. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. Warto zorganizować się w grupy mieszkańców poszczególnych ulic, aby dekoracje były nie tylko w oknach, lecz także na ulicach i budynkach. Ponieważ Matka Boża będzie przejeżdżać przez Trzemeszno już po zmroku, można pomyśleć o światełkach w oknach czy na budynkach.

 10. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać do 19 listopada w biurze parafialnym.

 11. Po Mszy św. przy chrzcielnicy od ojca Jacka ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej będzie można nabyć kalendarz misyjny.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty dla Matki Bożej na czas nawiedzenia.

 14. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Domański z ul. Mickiewicza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w poniedziałek wyjątkowo o 17.30.

 2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Noc Świętych, która rozpocznie się w poniedziałek o godz. 18.45. Prosimy, aby dzieci przyszły przebrane za świętych. Podczas spotkania zostanie przedstawiona przez młodzież oazową inscenizacja pokazująca dwoje błogosławionych: Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką. Po przedstawieniu i modlitwie zaprosimy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół.

 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w którą czcimy Pana Boga za wstawiennictwem tych, którzy już cieszą się zbawieniem i przypominamy sobie o naszym powołaniu do świętości. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian oraz za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy świętych o 15.00 i 18.30. Msza św. 31 października o 18.00 będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.

 4. W poniedziałek i we wtorek przy wejściu na cmentarz odbędzie się kwesta na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

 5. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych pokutujących w czyśćcu. Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. różaniec z wymieniankami za zmarłych.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania oraz za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. Spowiedź:

   • dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we czwartek o godz. 17.00

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

   • dla starszych w piątek o godz. 17.00

  3. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 7. Zespół Voce di Dio zaprasza na Zaduszki Muzyczne z modlitwą za zmarłych w ostatnim roku i za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Początek w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Po zaduszkach nabożeństwo przygotowujące do nawiedzenia Matki Bożej zakończone Apelem Jasnogórskim.

 8. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  2. próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie;

 9. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 6 listopada o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 11. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 2002 i wcześniej.

 12. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 13. Zebranie wiejskie w świetlicy w Niewolnie w sprawie dekoracji trasy odbędzie się we czwartek o godz. 19.30. Zapraszamy wraz z sołtysem Niewolna.

 14. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 15. 1 listopada rozpocznie się pierwszy cykl Mszy św. gregoriańskich za śp. ks. Radosława Tuszyńskiego.

 16. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień listopada.

 17. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty i inne elementy dekoracji potrzebne do wystroju bazyliki na nawiedzenie Matki Bożej.

 18. W przyszłym tygodniu będziemy gościć ojca ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

 19. W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimierz Figaj z ul. Św. Jana i Grzegorz Beśka z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek po różańcu w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 12.00 w domku przy plebanii;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy świętych o 15.00 i 18.30.

 5. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 2002 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

 6. Serdecznie prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej z udziałem Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Udekorujmy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 7. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 8. Artystyczny Zespół „Świerszcze” zaprasza na Koncert Jesienny, który odbędzie się w hali OSiR w sobotę o godz. 17.00.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Zebraliśmy 2.349,40 zł.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty i inne elementy dekoracji potrzebne do wystroju bazyliki na nawiedzenie Matki Bożej.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Józef Mikołajczyk z Rudek i Janina Koszalska z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Kończą się rekolekcje Oddanie 33. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.30. W poniedziałek ostatni, trzydziesty trzeci dzień, który zakończy się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Nastąpi to po Mszy św. o godz. 18.00 i po różańcu. W poniedziałek przychodzimy na rekolekcje ze świecami.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. oazowe dla młodzieży wyjątkowo we środę po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. dla chóru parafialnego w sobotę o 19.30 na plebanii.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. Zbliża się Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Oprócz przygotowań duchowych pragniemy też przygotować okolicznościowe dekoracje. Udekorujemy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.200 zł.

 7. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 8. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zdzisława Kasznia z Ostrowitego, Aleksandra Figaj z ul. Św. Jana i Danuta Frąckowiak z Bieślina. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie, z wyjątkiem czwartku, po Mszy św. o godz. 18.00; we czwartek o 20.00.

 2. We czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

 3. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwają rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie oprócz czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 i różańcu, we czwartek po nabożeństwie fatimskim.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  3. dla ministrantów w sobotę o 12.00 w domku przy plebanii;

  4. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

   • ze Szkoły nr 1 we środę o 16.45

   • ze Szkoły nr 2 we czwartek o 16.45.

  5. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronia parafii.

  6. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  7. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.15 w domku przy plebanii;

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, przed i po urodzeniu, także w dorosłości, w sobotę o godz. 15.00 w bazylice. Po Mszy św. akt zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

 7. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za dwa miesiące. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Oprócz przygotowań duchowych rozpoczynamy też przygotowanie okolicznościowych dekoracji. Udekorujemy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

 9. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.