Dzisiaj jest

piątek,
20 września 2019

(263. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
8678587

Wyszukiwanie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Dzisiaj o godz. 15.30 na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową i konkursami. Będzie można kupić kiełbasę z grilla, grochówkę, ciasto, napoje, watę cukrową, popcorn, dania kuchni ukraińskiej. Będą dmuchańce i inne atrakcje dla dzieci. Wysłuchamy kilku koncertów i obejrzymy układy taneczne. Cały dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną. Główną wygraną jest voucher dla dwóch osób na udział w tygodniowej pielgrzymce do Pragi czeskiej i w Kotlinę Kłodzką, która odbędzie się w sierpniu 2020 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  2.    Prosimy, aby na festyn przynosić ciasto, które będzie sprzedawane wraz z kawą i herbatą. Ciasto w podpisanych blachach prosimy przynosić na boisko od godz. 11.00.

  3.    Dzisiaj, z uwagi na festyn, Msza popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.30.

  4.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku na stronie parafii;

b.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

d.  dla oazy młodzieżowej we czwartek na Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w domku przy plebanii;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

   5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

   6.   Wyjazd na spotkanie młodzieży do Wrześni w sobotę o godz. 11.00 spod bazyliki.

   7.   W niedzielę, 6 października odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę poprzedzająca ponowne nawiedzenie parafii naszej Archidiecezji przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego obrazu. Pobyt na Jasnej Górze rozpocznie się w niedzielę wieczorem, a zakończy się nocną Mszą św. Wyjazd w niedzielę, 6 października o godz. 13.30, powrót w poniedziałek około 6.30. Koszt: 50 zł.

   8.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   9.   Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9086,54 zł.

 10.   W minionym tygodniu zmarła śp. Aleksandra Kaczorowska z Brzozówca. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.    We wtorek, 10 września odbędą się gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych i z prośbą o pokój we wtorek o godz. 11.00 w bazylice.

   2.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 16.30 w domku przy plebanii;

b.  dla Wspólnoty Duchowej Adopcji we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

c.  dla oazy młodzieżowej we czwartek na Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w domku przy plebanii;

d.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e.  dla ministrantów i lektorów w sobotę o 09.00 w kaplicy św. Faustyny;

    3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

    4.   Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w piątek, 13 września o godz. 20.00.

    5.   W sobotę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we Włocławku odbędzie się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”, które jest odpowiedzią na ostatnie profanacje i ataki na religię katolicką oraz na Kościół. W naszej parafii – w łączności ze zgromadzonymi we Włocławku –  odbędzie się czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 14 września pod krzyżem misyjnym przy bazylice o godz. 20.00. Zapraszamy do udziału.

    6.   W przyszłą niedzielę, 15 września o godz. 15.30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową i konkursami. Cały dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną. Do środy można przynosić przedmioty na fanty i nagrody. W tym roku główną wygraną będzie udział w  tygodniowej pielgrzymce do Pragi czeskiej i w Kotlinę Kłodzką, która odbędzie się w sierpniu 2020 r. Można wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

    7.   Prosimy, aby na festyn przynosić ciasto, które będzie sprzedawane wraz z kawą i herbatą. Ciasto w podpisanych blachach prosimy przynosić na boisko w niedzielę od godz. 11.00.

   8.   Za tydzień, z uwagi na festyn, Msza popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.30.

    9.   W sobotę, 21 września odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodych. Spotkanie odbędzie się we Wrześni. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd dla młodzieży. Koszt udziału: 5 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. Artura.

  10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  11.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

  12.   W minionym tygodniu zmarł śp. Sylwester Posłuszny z Trzemżala. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Dzisiaj obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci św. Augustyna. Msza odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna.

    2.   Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 08.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

    3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a.  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c.  spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.30;

d. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

e. Msza św. Ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

f.  chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

    4.   Poświęcenie plecaków z przyborami szkolnymi pierwszoklasistów w piątek w czasie Mszy św. o godz. 16.00.

    5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców w poniedziałek o godz. 18.30 (młodzież przyniesie dzienniczki);

b.  dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c.  dla oazy młodzieżowej we czwartek na Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w domku przy plebanii;

d.  dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po Mszy św.;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

    6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

    7.   Jak co roku w pierwszą sobotę września odbędzie się Lednica Seniora – spotkanie dla osób, które chcą chwalić Pana Boga przez modlitwę, śpiew i radosne przeżycie wspólnoty. Wyjazd  w najbliższą sobotę, 7 września o godz. 09.30, spod bazyliki, powrót około 19.00. Koszt udziału: 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą zapisywać się po Mszy św. Osoby zapisane prosimy o wpłatę.

    8.   Pielgrzymka piesza na odpust do Ostrowitego wyruszy spod dzwonnicy w przyszłą niedzielę o godz. 08.00. Powrót we własnym zakresie.

    9.   Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie kształcące przyszłych organistów przyjmuje zapisy na I rok nauki. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem.

  10.   W niedzielę, 15 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową i konkursami. Cały dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną. Nadal prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

  11.   Na początku roku szkolnego przypominamy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, że udział w lekcjach religii jest obowiązkiem katolika. Kto zrezygnuje z lekcji religii, nie może być dopuszczony do godności ojca chrzestnego lub matki chrzestnej.

  12.   Intencje Żywego Różańca na wrzesień są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

  13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  14.   Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

  15.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jacek Zebel z Zielenia i Artur Brzeziński z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Dzisiaj dożynki gminne i parafialne. Msza św. dożynkowa o godz. 11.30 w bazylice. W tym roku nie będziemy organizowali oddzielnych dożynek parafialnych.

    2.   W poniedziałek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

    3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

    4.   W najbliższą środę, 28 sierpnia przypada wspomnienie św. Augustyna. Nasz parafialny odpust ku czci tego Świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 września. Uroczystą Mszę odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Alfred Lewicz – proboszcz z Powidza, który przed laty był w naszej parafii wikariuszem. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji odpustowej.

    5.   Jak co roku, w pierwszą sobotę września odbędzie się Lednica Seniora – spotkanie dla osób, które chcą chwalić Pana Boga przez modlitwę, śpiew i radosne przeżycie wspólnoty. Chętni mogą zapisywać się po Mszy św. i w biurze parafialnym.

    6.   Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie kształcące przyszłych organistów przyjmuje zapisy na I rok nauki. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem.

    7.   W niedzielę, 15 września będzie zorganizowany kolejny festyn parafialny, w czasie którego odbędą się: loteria fantowa i konkursy. Cały dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

    8.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

    9.   Dzisiaj rozpoczyna miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk V roku Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, Michał Romel. Życzymy, by był to owocny czas w formacji do kapłaństwa i by dobrze się czuł w naszej wspólnocie parafialnej.

  10.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem w postaci książeczki z ewangelią, rozważaniem i modlitwą na każdy dzień września.

  11. W minioonym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Misch z ul. Parkowej i Irena Kosmacz z ul. Szkolnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

    

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy św. Faustyny.

   2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

   3.   W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia dożynki Gminy Trzemeszno. Msza św. dożynkowa o godz. 11.30 w bazylice. Będzie to jednocześnie nasze parafialne dziękczynienie za plony i prośba o błogosławieństwo w pracy na roli. Nie będziemy organizowali oddzielnych dożynek parafialnych.

   4.   Delegacje z wieńcami i chlebami oraz poczty sztandarowe ustawią się przed bazyliką, skąd o 11.30 wyruszy do bazyliki procesja rozpoczynająca Mszę św.

   5.   W niedzielę, 15 września będzie zorganizowany kolejny festyn parafialny, w czasie którego odbędą się: loteria fantowa i konkursy. Cały dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

   6.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

   7.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10630 zł.

   8.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”

UROCZYSTOŚĆ WNIEOWZIĘCIA NMP

15.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

    1.   Na jutro (piątek) Ksiądz Prymas udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

    2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

    3.   W niedzielę, 15 września będzie zorganizowany festyn parafialny, w czasie którego odbędzie się loteria fantowa. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii.

    4.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

    5.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy pomogli ugościć pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Domu Dziecka za udostępnienie miejsca i pomoc w obsłudze pielgrzymów, właścicielom Restauracji Czeremcha za przygotowanie zupy, właścicielom Piekarni Plantrem za chleb, wszystkim Parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasto dla pątników oraz Paniom, które przygotowały i wydawały posiłek. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

   2.   We wtorek, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 20.00.

   3.   We czwartek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w którą obowiązuje uczestniczenie we Mszy św. Msze święte tak jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 11.30, która rozpocznie się pół godziny później. Tego dnia przypada nasz parafialny odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi syn naszej parafii, ks. Karol Kaczor, proboszcz parafii w Skokach. Po Mszy św. procesja eucharystyczna przy bazylice. Serdecznie zapraszamy do udziału.

   4.   Bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji w dniu odpustu. Dziewczynki zgromadzą się przed bazyliką we czwartek o godz. 11.45.

   5.   W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną Świętem Matki Boskiej Zielnej, na wszystkich Mszach świętych odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów, które przyniesiemy do kościoła.

   6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

   7.   W niedzielę, 15 września będzie zorganizowany festyn parafialny, w czasie którego odbędzie się loteria fantowa. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii.

   8.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

   9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Ewa Przybylska z Niewolna, Stefania Baranowska z Zielenia, Jerzy Jankowski z ul. 22 Stycznia i Maria Kaczmarek z ul. Mieszka I. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Jutro (w poniedziałek) będziemy gościć na obiedzie pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Posiłek będzie jak zwykle na terenie Domu Dziecka. Pielgrzymka przybędzie do Trzemeszna około południa i będzie liczyć około 260 osób. W związku z tym zwracamy się z prośbą o dostarczenie napojów i ciasta dla pątników. Można je dostarczyć do kuchni Domu Dziecka w poniedziałek od rana.

     2. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

     3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

     4.  Wzorem poprzednich lat, 15 września będzie zorganizowany festyn parafialny, w czasie którego odbędzie się loteria fantowa. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii.

     5.  Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

     6.  Zakończyliśmy prace remontowe związane z renowacją elewacji północnej bazyliki. Koszt wyniósł 542.766 zł, z czego 200 tys. stanowi dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza dotacją wykonano część obróbek blacharskich z miedzi i wymieniono rury spustowe na miedziane (koszt: 28 tys. zł). Zostały też wyremontowane obie kruchty wejściowe (koszt: 45 tys. zł) oraz elewacja zachodnia plebanii (koszt: 20 tys. zł). Do zapłaty pozostała jeszcze kwota wkładu własnego w prace dotowane przy elewacji 342 tys.) oraz cała kwota za remont krucht (45 tys.). Zabezpieczone są środki na prace dotowane. Serdecznie prosimy o ofiary na zapłatę za remont krucht.

     7.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     8.  Intencje Żywego Różańca na sierpień są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

     9.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   10.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Marianna Meller z Lubinia i Ryszard Kwieciński z Pasieki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a.  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

c.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

d.  spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.15;

e.  dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

    2.  Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca.

    3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

    4.  Tradycyjnie będziemy gościć na obiedzie pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę w poniedziałek, 5 sierpnia. Pielgrzymka będzie liczyć ponad 200 osób. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą o dostarczenie napojów i ciasta dla pątników. Tę prośbę przypomnimy jeszcze w następną niedzielę.

    5.  Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

    6.  Osoby, które rezerwowały termin ślubu na 2020 rok prosimy o potwierdzenie rezerwacji.

    7.  Wzorem poprzednich lat, 15 września będzie zorganizowany festyn parafialny, w czasie którego odbędzie się loteria fantowa. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii.

    8.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed dwoma tygodniami z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9076 zł.

    9.  25 lipca podczas poświęcenia pojazdów zebraliśmy 908 zł, które zostały przekazane na środki transportu dla misjonarzy.

  10.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą ewangelię, rozważania i modlitwy na każdy dzień sierpnia.

  11.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Roman Prus z ul. Siennej, Ewa Nowicka z ul. Kościuszki i Henryk Zawada z ul. Śniadeckich. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. We czwartek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

3. Ks. Przemek zaprasza na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej wszystkich, którzy pragną iść w pieszej pielgrzymce promienistej z Gniezna na Jasną Górę. Będzie to także ostatnia szansa na zapisanie się na pielgrzymkę. Natomiast w piątek o godz. 19.00 w bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu pielgrzymkowym na które zapraszamy wszystkich.

4. Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

6. W minionym tygodniu zmarł śp. Bogdan Szymkowiak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

2. W okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

4. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5. W minionym tygodniu zmarli: Stefan Lewandowski, Czesława Bauza i Henryk Szajda z Trzemeszna. Wieczny odpoczynek....

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

     2.   Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 20.00.

     3.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

     4.   Witamy ks. Łukasza Jaworskiego, który decyzją Księdza Prymasa z dniem 1 lipca rozpoczął posługę w naszej parafii. Życzymy, aby przynosiła ona obfite owoce i dawała mu wiele radości.

     5.   Informujemy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę; osób prowadzących katechezę dla narzeczonych; katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego. Do podjęcia i ukończenia formacji teologicznej, oferowanej przez Studium, są zobowiązane osoby przygotowujące się do podjęcia misji doradców życia rodzinnego oraz kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej. Bliższe informacje na temat Studium podane są na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (archidiecezja.pl) w zakładce - polecamy. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji formacyjnej.

     6.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00.

2.   We środę, 3 lipca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Ks. Proboszcza zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a.modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o 17.15;

c.dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

e.Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

5.   W lipcu i sierpniu nie odwiedzamy chorych z okazji I soboty miesiąca. W nagłych przypadkach prosimy o indywidualne zgłaszanie wizyty u chorych.

6.   W okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

7.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka.

8.   Jutro opuści naszą parafię ks. Mariusz Byczyński, który został mianowany proboszczem w parafiach w Parkowie i Słomowie. Dziękujemy mu za roczną posługę w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego w sprawowaniu posługi proboszcza.

9.   Jutro rozpocznie posługę w naszej parafii ks. Łukasz Jaworski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11. W minionym tygodniu zmarł śp. Zenon Cichowski z Bystrzycy. Polećmy go Bożemu

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    2.   W Oktawie Bożego Ciała codzienna procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

    3.   We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ustawionych na terenie przylegającym do bazyliki, po Mszy św. o godz. 18.00.

    4.   W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja Eucharystyczna przy bazylice do ołtarza, który będzie ustawiony przy wejściu do kościoła.

    5.   Pomimo wakacji zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów przez całą Oktawę oraz w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.

    6.   W najbliższy piątek ze względu, na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    7.   W okresie wakacji w piątki biuro parafialne będzie nieczynne.

    8.   W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00, 16.00 i 18.00.

    9.   Dla uczestników pielgrzymki na Maltę wyjazd na lotnisko w poniedziałek o godz. 03.45.

  10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Genowefa Winkiel z Trzemżala, Halina Kawka z Huty Trzemeszeńskiej, Józef Bosak z ul. 22 Stycznia, Andrzej Nowicki z ul. Żeromskiego, Róża Kajdan z ul. Kopernika i Roman Ryndak z Miat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Do publicznego przebłagania wezwali biskupi obecni na ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Jak przypomniano w oświadczeniu, w tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Stąd wezwanie biskupów. Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” jest śpiewana w wyjątkowych sytuacjach. Dzisiaj będzie ona formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

20.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

               1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

               2.   Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą.

               3.   W Oktawie Bożego Ciała codzienna procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

               4.   Na jutro Ks. Prymas udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

               5.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 8.30.

               6.   Dla uczestników pielgrzymki na Maltę wyjazd na lotnisko w poniedziałek o godz. 03.45.

               7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

    2.   We czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą: ul. Św. Jana, pl. Kilińskiego, ul. Św. Jana z powrotem do bazyliki. Ołtarze będą w następujących miejscach: na Urzędzie Miejskim, dwa na pl. Kilińskiego i czwarty przy bazylice. Prosimy o udział w procesji dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci, które przystąpiły do I Komunii św., strażaków, poczty sztandarowe i osoby niosące baldachim.

    3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.   próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała w poniedziałek o 17.00 przy bazylice;

b.   spotkanie dla rodziców dzieci z kl. II w sprawie przygotowania do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 18.45 w bazylice;

c.   Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d.   spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

    4.   Próba orkiestry przed procesją Bożego Ciała w poniedziałek i we środę o godz. 18.00 w Alumnacie. Osoby grające na instrumentach dętych prosimy o zasilenie orkiestry.

    5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    6.   W tym tygodniu przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla szkół podstawowych nr 1 i 2 we wtorek o godz. 12.00, a dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych we środę o godz. 08.00.

    7.   Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i przypominamy, że czas wakacyjny nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.

    8.   Zapraszamy do oglądania wystawy architektury sakralnej przygotowanej przez uczniów klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 z rodzicami. Wystawa jest umieszczona w nawie bocznej przy ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.

    9.   Wczoraj odbyła się w Inowrocławiu Parafiada, czyli zawody sportowe przedstawicieli parafii naszej Archidiecezji. Miło nam poinformować, że zawodnicy naszej parafii zdobyli I miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, których było ponad 100 oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu naszej reprezentacji, a zwłaszcza ks. Arturowi i nauczycielom wychowania fizycznego.

  10.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 8.30.

  11.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

  12.   Dekretem Ks. Prymasa z dniem 1 lipca ks. Mariusz Byczyński został mianowany proboszczem parafii w Parkowie i Słomowie koło Rogoźna. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 10.00 pożegnamy ks. Mariusza.

  13.   W piątek zakończył praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Jakub Siutkowski, którego pożegnamy także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00.

  14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  15.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9588 zł.

  16.  W minionym tygodniu zmarła śp. Oliwia Rodak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Dzisiaj (w niedzielę) nasz dziecięcy zespół „Aniołki” zaprasza na krótki koncert podsumowujący roczną działalność, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

    2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie oprócz czwartku po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    3.   Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Jutro rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii.

    4.   Jutro (w poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

    5.   We czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 20.00.

    6.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII według grafiku ze strony parafii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d.  dla Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodziny Radia Maryja Msza św. z konferencją w piątek o 14.15 w kaplicy.

    7.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    8.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

    9.   Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie tradycyjną trasą od bazyliki na plac Kilińskiego i z powrotem do bazyliki. Ołtarze będą w następujących miejscach: na Urzędzie Miejskim, dwa na pl. Kilińskiego i przy bazylice.

  10.   Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lichenia prosimy o wpłatę 15 zł.

  11.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

  12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  13.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 561 zł.

  14.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na wkład własny w prowadzoną od dwóch miesięcy inwestycję dofinansowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: remont elewacji północnej bazyliki. Planowany jest także remont dwóch krucht wejściowych.

  15.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Włodzimierz Henkel z ul. Śniadeckich, Zofia Pisuła z pl. Kilińskiego i Marianna Patrzałek z ul. Wiosny Ludów. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

            1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

            2.   W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

a.    modlitwa w intencji powołań we czwartek w czasie nabożeństwa czerwcowego;

b.    spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o 17.15;

c.     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.    Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

            3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w bazylice;

b.    dla rodziców ministrantów wyjeżdżających nad morze we wtorek o godz. 18.45 w kaplicy św. Faustyny;

c.     dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.15 w domku przy plebanii;

d.    dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie.

            4.   W tym tygodniu nie będzie spotkania młodzieżowej wspólnoty Exodus.

            5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

            6.   Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Zmartwychwstania Pańskiego.

            7.   Od poniedziałku do piątku w czasie nabożeństwa czerwcowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

           8.   W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy na czuwanie z modlitwą o dary Ducha Św. w sobotę o godz. 20.00.

           9.   Ks. Mateusz Śróda, który był u nas na praktyce duszpasterskiej, a przed tygodniem otrzymał święcenia kapłańskie, w przyszłą niedzielę odprawi uroczystą Mszę św., po której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy na godz. 11.30.

       10.   W przyszłą niedzielę nasz dziecięcy zespół „Aniołki” zaprasza na krótki koncert podsumowujący roczną działalność, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

       11.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

       12.   Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45 spod bazyliki.

       13.   Jest organizowana pielgrzymka do Lichenia, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. Koszt 15 zł. Zapisy po Mszy św.

       14.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

       15.   Intencje Żywego Różańca na czerwiec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

       16.   Rozpoczyna się nabór do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, w którym kształcą się przyszli kapłani. Informacje na stronie internetowej Seminarium i u ks. Proboszcza.

       17.   Ks. Prymas zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w związku z rozpoczęciem nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 6-7 października br.

       18.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

       19.   Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wotum narodu – Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

       20.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

       21.   Przy wyjściu jest rozdawana bezpłatnie gazeta informująca o Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Gnieźnie 8 czerwca.

       22.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Roman Słowik z ul. Mickiewicza i Zofia Ciosk z Trzemżala. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

    2.   W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

a.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

b.  chorych odwiedzimy od godz. 08.30.

    3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b. dla uczestników pielgrzymki na Maltę w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii;

c. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d. dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

e. dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

    4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    5.   Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku w czasie nabożeństwa majowego i czerwcowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada 9 czerwca.

    6.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

    7.   Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w najbliższą sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

    8.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

    9.   Przy wyjściu jest rozdawana bezpłatnie gazeta informująca o Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Gnieźnie 8 czerwca.

 10.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jerzy Pawlak z Miat, Helena Roguszewska z ul. 22 Stycznia i Andrzej Perliński z ul. Św. Ducha. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

   2.   Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium narodzenia i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich w poniedziałek o godz. 07.30 spod bazyliki. Jest kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce także inne osoby. Koszt: 65 zł z obiadem.

   3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a. dla klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

b. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c. dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

d. dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

   4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.   W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie przyjmie święcenia kapłańskie diakon Mateusz Śróda, który przed rokiem odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Otoczmy go naszą modlitwą, by był dobrym kapłanem.

   6.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

   7.   Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

   8.   Osoby zapisane na wyjazd do opery 8 czerwca na „Straszny dwór” prosimy o wpłatę należności do najbliższej soboty.

   9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9545 zł.

 10.   Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za ofiarowanie do bazyliki stylowego klęcznika, który będzie używany podczas uroczystości.

 11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Irena Kilińska z ul. Chrobrego i Bernard Kolczyński z ul. Piastowskiej.

         Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

     1.  Dzisiaj dzieci z klasy III przystępują do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Módlmy się w intencji dzieci, aby umiłowały Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.

     2.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

     3.  W poniedziałek, 13 maja przypada wspomnienie M.B. Fatimskiej:

a.  Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia w poniedziałek o godz. 10.00;

b.  Nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 20.00.

Zapraszamy zarówno na Mszę św. dla chorych, jak i na nabożeństwo fatimskie. Prosimy pomóc w dotarciu starszym i chorym na Mszę św.

     4.  W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d.  dla Stowarzyszenia Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja i Wspólnoty Intronizacji NSPJ Msza św. z konferencją o Duchu Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f.   dla ministrantów w sobotę o 11.00 w kaplicy św. Faustyny.

     5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     6.  Od najbliższej środy w biurze parafialnym będzie można zamówić intencje mszalne na 2020 r. We środę i czwartek nie będzie można zamawiać Mszy świętych telefonicznie.

     7.  Msza św. w intencji osób, które pielgrzymowały na Roztocze odbędzie się we czwartek o godz. 18.00.

     8.  Obchody rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV odbędą się 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

     9.  Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy we czwartek o godz. 16.30.

   10.  Spowiedź dla dzieci przed rocznicą I Komunii w piątek o 16.30.

   11.  Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

   12.  Osoby zapisane na wyjazd do opery 8 czerwca na „Straszny dwór” prosimy o wpłatę należności.

   13.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

   14.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

   15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  16.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Koszalska z ul. Kalinowej, Elżbieta Maria Szymańska z ul. Chrobrego i Ireneusz Grzegorski z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu:Wieczny odpoczynek…

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

2.  W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

3.  W przyszłą niedzielę, 12 maja dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszli tylko ci, którzy są zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną. Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o jak najlepsze przygotowanie się do dnia przyjęcia przez dzieci Jezusa do serca.

4.  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 09.00.

5.  Obchody rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV odbędą się 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

6.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

7.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

8.  W minionym tygodniu zmarły śp.: Maria Liberkowska i Maria Świderska z Trzemeszna. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

2. Jutro I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

3. Jutro odwiedziny u chorych od godz. 08.30.

4. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków. Z tej okazji strażacy trzemeszeńscy zapraszają na Mszę św. w ich intencji, która odbędzie się jutro (w sobotę) o godz. 15.00.

5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny.

2. We wtorek będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, która ze względu na Oktawę Zmartwychwstania jest w tym roku przeniesiona z 23 na 30 kwietnia.

3. We środę, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza odpustowa w Trzemżalu o godz. 11.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

 a) modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa majowego;

 b) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;

 c) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

 d) spowiedź dla dzieci i młodzieży we czwartek o godz. 17.15;

 e) chorych nawiedzimy w sobotę od godz. 8.30 (będzie zmieniona kolejność odwiedzin)

6. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w niedzielę. Msza św. o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe i wszystkich Parafian.

7. Wyjazd na pielgrzymkę na Roztocze we czwartek o godz. 03.45 spod bazyliki.

8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek i czwartek.

9. Informujemy, że na prośbę Gminy Trzemeszno, parafia udostępniła bezpłatnie mieszkanie w Alumnacie rodzinie, która straciła dom w wyniku pożaru. Jest to rozwiązanie tymczasowe na czas budowy nowego domu.

    10. Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

    11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. 

    12. W ostatnim czasie zmarły śp.: Barbara Chwalik z Wymysłowa i Irena Walczak z Trzemeszna. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

22.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.         Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św.

     2.         Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.

     3.         W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

     4.         W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

     5.         W najbliższy czwartek Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17.15. Prosimy przynieść z sobą dzienniczki bierzmowanych.

     6.         Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Gniezna na odpust św. Wojciecha:

a.     piesza przeznaczona dla młodzieży wyruszy w piątek, 27 kwietnia, powrót w niedzielę autobusem, zgłoszenia u ks. Artura;

b.     autokarowa w niedzielę, 28 kwietnia: wyjazd o 8.30, powrót około 13.00, koszt 10 zł., zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

     7.         W ostatnim tygodniu zmarł śp. Jerzy Zamiar z Trzemeszna. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Jego miłość objawiona na krzyżu przepełnia nasze serca; ona jest większa niż wszelkie zło i cierpienie, ona potrafi przemienić szarą codzienność w radosne uwielbienie Miłosiernego Boga i pragnienie, by dzielić się Jego miłością z innymi.

 

      1)      Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez pomoc w sprzątaniu bazyliki, wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, młodzieży i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

      2)     Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

      3)     Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

      4)     W najbliższy czwartek Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17.15.

      5)     Zapraszamy młodzież na pieszą pielgrzymkę z Trzemeszna do Gniezna na spotkanie młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach: 26 – 28 kwietnia. Zapisy do 23 kwietnia u ks. Artura. Spotkanie organizacyjne 24 kwietnia o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

      6)     Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna na odpust św. Wojciecha, który odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. 13.00.

      7)     W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że Jakub Siutkowski, alumn Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, odbywający praktykę pastoralną w naszej parafii, ma otrzymać święcenia diakonatu w Katedrze Gnieźnieńskiej dnia 5 maja 2019 r. Kto by wiedział o przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż klerykowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, aby modlili się gorąco za mających przyjąć święcenia oraz o to, by Dobry Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

       8)    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

WIELKI PIĄTEK

19.04.2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1)  Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 poprowadzi ją młodzież. Znajdźmy trochę czasu, by dzisiejszego wieczoru przyjść do kościoła i uwielbić Chrystusa, który za nas oddał życie na krzyżu.

2)  Dzisiaj będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 21.30 do 23.00. W jednym konfesjonale będzie Misjonarz Miłosierdzia.

3)  Jutro Wielka Sobota – dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim, która w naszym kościele będzie trwała od godz. 8.00 do 20.45. Od rana przy wejściu do bazyliki będzie wystawione naczynie z wodą święconą, którą można zabrać do domu. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Na Wigilii Paschalnej i Rezurekcji zgromadzimy się w kościele o godz. 21.00, by świętować radosną noc Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to główna uroczystość świąt Zmartwychwstania i najważniejsza liturgia całego roku. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece. Kto uczestniczy w nocnej liturgii, nie musi przychodzić na Mszę św. ponownie w ciągu dnia.

4)  W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

5)  Dzisiaj rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego polegającą na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, o co prosił Jezus św. siostrę Faustynę. Nowenna w naszej parafii jutro po poświęceniu potraw o godz. 15.00, a w Święta Wielkanocne o godz. 14.45.

6)  Zapraszamy młodzież na pieszą pielgrzymkę z Trzemeszna do Gniezna na spotkanie młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach: 26 – 28 kwietnia. Zapisy do 23 kwietnia u ks. Artura. Spotkanie organizacyjne 24 kwietnia o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

7)  Organizujemy wyjazd autobusem na odpust św. Wojciecha w niedzielę, 28 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót około 13.00. Zapisy po liturgii..

      8)  Dzisiaj po liturgii przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień maja.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1.   Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Drogi Krzyżowej ulicami Trzemeszna.

  2.   Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Nasze obchody dekanalne będą miały miejsce dzisiaj w Trzemżalu. Zapraszamy młodzież do udziału. Wyjazd autobusem o 15.45 sprzed bazyliki.

  3.   Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

  4.   W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00.

  5.   Próba zespołu dziecięcego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii.

  6.   Spotkanie Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

  7.   Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych w poniedziałek o 16.30. Dzieci przyjdą z rodzicami.

  8.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania według grafiku na stronie parafii.

  9.   Wielki Poniedziałek jest obchodzony jako Dzień Trzeźwości. O godz. 18.00 Msza św. o trzeźwość narodu zamówiona przez Trzemeszeński Klub Abstynencki.

10.   Zbiórka ministrantów i lektorów we czwartek o godz. 15.00 w bazylice.

11.   Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w bazylice.

12.   W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

·        Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

·        Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30, dla dzieci z kl. III o 10.30. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00 – obowiązkowe dla tych, którzy nie brali udziału w Niedzieli Palmowej w Trzemżalu. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

·        Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę; po domach od 09.00. Święconka na wioskach według tradycyjnego planu: jeden ksiądz: Kozłówko, Rudki, Wymysłowo, Miaty; drugi ksiądz: Zieleń, Bieślin, Ostrowite (część należąca do parafii trzemeszeńskiej), Popielewo; trzeci ksiądz: Cytrynowo, Bystrzyca, Lubiń, Niewolno, Kierzkowo, Pasieka i Huta. Samochody z Kozłówka, Zielenia i Cytrynowa prosimy podstawić pod plebanię o godz. 08.45. Mieszkańcy kolejnych wsi będą przejmować księdza, aby trafił we właściwe miejsca. Miejsca święconki na wioskach prosimy zgłaszać u sołtysów, a w mieście – dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

·        Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

13.   Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję pod nazwą: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz odpowiedzialności za dobro wspólnoty Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, który jest świętem kapłanów, a udział w niej jest zaproszeniem do podjęcia miesięcznej modlitwy za tych, których Chrystus wybrał do pełnienia kapłańskiej posługi, aby byli kapłanami według Serca Bożego i dobrze wypełniali swoje powołanie.

14.   Składka zbierana w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a składka z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.

15.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

16.   W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

17.   Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

18.   Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

19.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8585 zł.

20.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 b)    Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 20.00

 2. W tym roku nie będzie Misterium Męki Pańskiej, lecz Droga Krzyżowa ulicami miasta, w czasie której młodzież przedstawi sceny z Męki Pańskiej. Początek w najbliższy piątek, 12 kwietnia o godz. 20.00 w bazylice. Trasa Drogi Krzyżowej poprowadzi z bazyliki ulicami Św. Jana, Św. Ducha, Dąbrowskiego, Placem Św. Wojciecha, ul. Św. Jana z powrotem do bazyliki. Zachęcamy do udziału.

 3. W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej bezpośrednio po Mszy św.

 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00. Prosimy zaplanować spowiedź na ten dzień, gdyż później nie będzie możliwości.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 18.45;

 b)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c)  dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)  zbiórka lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm, które będzie można nabyć od ministrantów w sobotę w czasie spowiedzi i w niedzielę przed Mszą św. za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na wycieczkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

 8. Młodzież zapraszamy do udziału w dekanalnym Święcie Młodych w Trzemżalu w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Wyjazd po Gorzkich Żalach, powrót ok. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą palmy. Zapisy u ks. Artura.

 9. W minionym tygodniu została usunięta skarbonka przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, ponieważ został zwolniony z aresztu trzemeszeński złodziej i już próbował zniszczyć nową skarbonkę. Prośby i podziękowania na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy prosimy składać u p. Kościelnego lub w biurze parafialnym.

10. Wyjazd do Bydgoszczy na operę „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11. Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Maria Grzelak, Artur Mysłowiecki i Bernard Dubert z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)    Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o 18.00

 b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

 a)    modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

 b)    nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

 c)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży w piątek o godz. 17.00;

 d)    dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

 e)     chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 08.30 (będzie to ostatnia wizyta u chorych przed świętami Zmartwychwstania: chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc prosimy zgłaszać po Mszy św. lub w biurze parafialnym).

  3. Spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się 13 kwietnia.

  4. W tym roku nie będzie Misterium Męki Pańskiej, lecz 12 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, w czasie której młodzież przedstawi sceny z Męki Pańskiej. Osoby, które chciałyby pomóc w tym przedsięwzięciu, prosimy o kontakt z ks. Przemkiem.

  5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)    dla kandydatów do bierzmowania z klas VII według grafiku ze strony parafii;

 b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c)     dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e)     próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (ok. godz. 19.30) w Alumnacie;

 f)      zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.30 w bazylice.

  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św. Osoby zapisane prosimy o podanie nr. Pesel.

  8. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej są proszone o wpłatę 30 zł. Wyjazd w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 11.30 sprzed Alumnatu, powrót około 19.00.

  9. Młodzież zapraszamy do udziału w dekanalnym Święcie Młodych w Trzemżalu w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Wyjazd po Gorzkich Żalach, powrót ok. 19.00. Zapisy po Mszy św.

10. W tym tygodniu w piątek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

11.  W minionym tygodniu na ścianie północnej bazyliki zostało ustawione rusztowanie. Remont elewacji rozpocznie się po podpisaniu umowy o dotację z Ministerstwem Kultury.

12.  Wyjazd do Bydgoszczy na operę „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Bilety z dojazdem: normalne po 110 i 100 zł, ulgowe po 70 i 65 zł. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny

13.  Intencje Żywego Różańca na kwiecień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

14.  Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zebraliśmy 2341 zł.

17.  Dzisiaj (w niedzielę) przed bazyliką odbywa się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

18.  Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

19.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Pałuczak z Wymysłowa i Lechosław Kłysz z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·    dla dzieci o godz. 16.30

·    dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W poniedziałek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Życia poświęconym dziękczynieniu Panu Bogu za dar życia oraz modlitwie w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy na najbliższe dziewięć miesięcy pragną podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli codzienną modlitwę w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. Na tę Mszę św. prosimy przynieść świece.

 3.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii;

 b) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c) dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d) dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

  f)  zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 4.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 6.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

 7.Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór żywności w poniedziałek w godz. 10.00 – 12.00 i w piątek w godz. 11.00 – 14.00.

 8.Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

 9.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na misje. Zebraliśmy 969 zł.

11.Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

12.W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

13.W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Krerowicz, Elżbieta Krause i Ryszard Bigoszewski z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a) Droga Krzyżowa w piątek

·  dla dzieci o godz. 16.30

·  dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b) dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 c) dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 d) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

 e) zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 3.Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w Alumnacie, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku w poniedziałek o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

 4.Czuwanie wprowadzające w podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 5.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6.Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie zapraszają uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który będzie miał miejsce w najbliższy wtorek, 19 marca w godz. 17.00 – 19.00. Społeczność szkolna zaprasza na spotkanie z uczniami i nauczycielami oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i bazą dydaktyczną. Początek spotkania w auli szkolnej we wtorek o godz. 17.00.

 7.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 8.Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w najbliższą sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

 9.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

10.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9555 zł.

12.Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbonki ofiarę na misje.

13.Za tydzień będą zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

14.W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumiła Bukowska i Zofia Sobczyńska z Trzemeszna, Stanisława Szałkowska z Rudek i Bogdan Wierzbiński z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

 c)  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e)  zbiórka ministrantów w sobotę o 16.00 w bazylice;

 f)   próba chóru parafialnego w piatek po Drodze Krzyżowej (okołóo godz. 19.00) w Alumnacie.

  3. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca będzie sprawowana we środę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5. Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 i 10.30. Należy wziąć pod uwagę, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi. W kolejne soboty też będzie taka możliwość.

  6. Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie Wielkiego Postu będą przygotowywali cykl rozważań wielkopostnych pt. DROGA. Filmiki będą ukazywały rożne postacie, które Jezus spotyka podczas drogi na Golgotę. Pokazanie ich dylematów i wewnętrznych rozterek pomoże w odkrywaniu wskazówek dla naszego życia. Szczegóły i film promujący dostępne są na seminaryjnym Facebooku oraz stronie internetowej: www.archidiecezja.pl.

  7. Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

  8. Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się 18 marca o godz. 18.45, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku 18 marca o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

  9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Kwaśniewski, Anna Michalak i Bożena Żelazo z Trzemeszna, Mieczysław Bodda z Kierzkowa, Kazimiera Michalak z Zielenia oraz Izabela Kaptur z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

  2.  W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

  3.  Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Przemysław Tyblewski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu i duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

  4.  Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 08.30.

  5.  Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

  6.  W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

     a)    Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

     b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  7.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania po Mszy św. o 18.00.

  8.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

     a)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

     b)   dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 17.15 w bazylice;

     c)   dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

     e)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum według grafiku na stronie parafii;

     f)   dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

     g)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

     h)  zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00.

  9.  W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

10.  Intencje Żywego Różańca są do odbioru po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

12.  Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

13.  Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w przyszłym roku. Bliższe informacje po Mszy św.

14.  W ramach ubiegłorocznego programu renowacji bazyliki został wydany folder z nowymi zdjęciami. Można go otrzymać przy wyjściu za dobrowolną ofiarę.

15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Żuk z Trzemżala, Maciej Krerowicz z Trzemeszna, Piotr Kutkowski z Popielewa oraz siostra Daria – Służebniczka, która kiedyś pracowała w naszej parafii. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla młodzieży z klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

c.      dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we środę o 16.30 w kaplicy św. Faustyny

d.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f.       dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30.

     2.         Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. połączoną z krótką konferencją o odkrywaniu Osoby i owoców Ducha Św., która odbędzie się w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     4.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00, dla młodzieży w piątek o 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d.     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     5.         Spotkanie dla dzieci z klas III odbędzie się w poniedziałek, 4 marca o godz. 17.15.

     6.         Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     7.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     8.         Informujemy, że na wniosek o dofinansowywanie prac zaplanowanych na ten rok, parafia otrzymała informację o zarezerwowaniu na ten cel 200 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     9.         Po Mszy św. można ucałować relikwie św. Maksymiliana Kolbe i od ojców franciszkanów nabyć Cudowny Medalik.

10.    W minionym tygodniu zmarły śp.: Halina Konieczka i Iwona Szajda. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla rodziców młodzieży z kl. VIII oraz III gimnazjum, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00;

c.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d.  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

  2.    Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.    Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  4.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

  5.    Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9864 zł.

  6.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Łuczyszyn, Grażyna Ślimak i Czesław Bednarkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

     2.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     3.         11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii tradycyjnie Mszę św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia zorganizujemy 13 maja – we wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.

     4.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

     7.         W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Kosmacz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach za życzliwość, zainteresowanie sprawami parafii i za złożone ofiary. Sprawozdanie roczne będzie miało miejsce za dwa tygodnie.

     2.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45. 

     5.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     6.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     7.         Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     8.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Gąsior, Barbara Stopczyńska, Teresa Niewiadomska, Edward Idzikowski i Henryk Krerowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

c.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.45.

     2.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

d.     Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 i potrwa do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     3.         W sobotę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo świec, które przyniesiemy do kościoła.

     4.         Poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przyjdą z rodzicami i przyniosą ze sobą świece od chrztu.

     5.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     6.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzone zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.         Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     8.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     9.         Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

10.         2 lutego odbędzie się zbiórka do skarbonek na pomoc zakonom klauzurowym.

11.    W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Głowska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

  2.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

  3.  Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

  4.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

  6.  Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem podczas Mszy świętych z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8993 zł.

  7.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

  8.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Bożena Dutkiewicz i Wanda Łukowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak do Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego, będziemy śpiewać kolędy i w kościele będzie żłóbek.

     2.         W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

     3.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     4.         Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

     7.         Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

     8.         Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od zajęć szkolnych nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

     9.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Eugeniusz Życzyński, Janina Markowicz i Czesław Jędruchniewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Dzisiaj odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w bazylice jasełką w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełce Orszak ruszy z bazyliki koło Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Placem Kosmowskiego dotrze do żywej szopki przed bazyliką, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i pasterzy. Wszystkie dzieci prosimy o to, by na Mszę św. o godz. 10.00 i na Orszak Trzech Króli przyszły przebrane: chłopcy za pasterzy, a dziewczynki za anioły.

     2.  Spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

     3.  Próba zespołu dziecięcego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

     4.  Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego zaprasza na Mszę św. w intencji profesorów i wychowanków szkoły, która odbędzie się w bazylice w piątek, 11 stycznia o godz. 16.30, a następnie na tradycyjne spotkanie opłatkowe w auli szkolnej o godzinie 17.15.

     5.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań.

     6.  Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     8.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     9.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Urszula Soszyńska, Edmund Kmieciak i Stanisław Kajdan. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZTSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo, opiekę Świętej Bożej Rodzicielki i ludzką życzliwość. Niech Duch Święty, napełnia nas mocą, abyśmy nie ulegali obawom i lękowi, lecz z nadzieją w sercu pokonywali wszelkie przeciwności.

 

    1.     W niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

    2.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe postacie św. Rodziny i żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

    3.     W najbliższą niedzielę z powodu Orszaku Trzech Króli Msza św. rozpoczynająca się zwykle o 11.30 będzie opóźniona o pół godziny i rozpocznie się o 12.00.

    4.     Przypominamy, że spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Towarzystwa św. Wojciecha, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

    5.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

    6.     Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio z przeznaczeniem na spłatę remontów przeprowadzonych ostatnio w Bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to zrobić osobiście bądź przelewem na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby uczynić to podczas kolędy, prosimy, aby ofiara na ten cel była oddzielona od ofiary kolędowej.

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Sonda